Apple znów szykuje "coś wielkiego"

12 września, czyli w przyszły wtorek, w bliżej nieokreślonym miejscu w Kalifornii koncern Apple zamierza zorganizować kolejną konferencję prasową, poświęconą nowościom w ofercie firmy. Jak na razie jednak w całej sprawie jest więcej niewiadomych niż potwierdzonych faktów.

Serwis AppleInsider (skądinąd niedościgniony w podawaniu informacji ze "źródeł zbliżonych do firmy") donosi, iż oprócz prezentacji unowocześnionej wersji odtwarzacza muzycznego iPod nano i nowych komputerów iMac, Steve Jobs przedstawi nową usługę w ramach sklepu iTunes Music Store - możliwość nabywania filmów.

Filmy miałyby być dostępne do pobrania za ok. 10 dolarów za plik. Serwis AppleInsider spekuluje, że koncernowi Jobsa udało się jak dotąd podpisać stosowne umowy na dystrybucję filmów z co najmniej jedną dużą holywoodzką wytwórnią. Podobno Apple opracowywuje również nowe urządzenie, wykorzystujące standardy bezprzewodowej komunikacji Wi-Fi, które kontrolowałoby streaming filmów zakupionych w iTMS (sterowanie urządzeniem ma zapewnić odtwarzacz iTunes).

Jak widać, sporo tych rewelacji - trzeba jednak powiedzieć, że jak dotąd spekulacje internetowych serwisów zwykle nie były bez pokrycia.

Więcej informacji: AppleInsider