Apricot: Linux jest zbyt skomplikowany

Apricot zrezygnował ze sprzedaży netbooków Picobook Pro z Linuksem. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, system okazał się "zbyt skomplikowany". Firma nie planuje też dalszych eksperymentów z dystrybucjami - netbooki dostępne będą wyłącznie z Windows XP.

Pierwotnie Apricot wprowadził na rynek dwa modele netbooka Picobook Pro: z zainstalowanym systemem SUSE Linux Enterprise Edition oraz z Windows XP. Pierwszy kosztował 279 funtów, drugi - 328 funtów szterlingów.

Systemy operacyjne były jedynym elementem, który różnił obie linie. We wszystkich maszynach pracował bowiem procesor VIA C7-M taktowany zegarem 1,2 GHz, 1 GB i dysk twardy o pojemności 60 GB.

Linux jest "zbyt skomplikowany"

Teraz zrezygnowano z wersji z Linuksem, a cenę modelu z XP obniżono do poziomu 299 funtów. Jednocześnie firma wydała oświadczenie, że system spod znaku pingwina został porzucony na stałe, co oznacza, iż nie pojawią się modele z innymi dystrybucjami.

Jako powód rezygnacji z Linuksa podano informację, że pierwszym testerom wydawał się on zbyt skomplikowany. Poziom ich niezadowolenia był tak wysoki, że byliby skłonni kupić i zainstalować na komputerze Windows XP.

Patrz też: "Windows - Linux - Mac OS X na ringu"