Aqua Data Studio - łatwe zarządzanie bazami danych

Pojawiła się nowa wersja Aqua Data Studio 4.0, narzędzia pozwalającego na łatwe zarządzanie bazami danych. Może być ono szczególnie przydatne administratorom baz oraz deweloperom - pozwala bowiem na szybkie tworzenie, edycję i uruchamianie skryptów SQL oraz wizualne modyfikacje struktur baz danych.

W jednolitym, zintegrowanym środowisku program pozwala na pracę z wieloma różnymi typami baz, co pozwala na wykonywanie wielu różnych zadań w jednym, spójnym interfejsie, bez potrzeby przełączania się pomiędzy oddzielnymi aplikacjami.

Pośród wielu funkcji Aqua Data Studio znaleźć można między innymi:

Aqua Data Studio

Aqua Data Studio

- Analizator zapytań (Query Analyzer)- Doskonałe narzędzie do tworzenia i testowania skryptów SQL. Ze swoimi zaawansowanymi funkcjami wyróżniania składni, automatycznego podpowiadania, czy wynikami zapytań przedstawianymi w sortowalnych tabelach, znacznie przyspiesza i ułatwia pracę ze skryptami.

- Przeglądarkę schematów i wizualne edytory

Pozwalają między innymi na wizualną edycję tabel, indeksów, czy procedur. Przeglądarka w czytelny sposób pokazuje strukturę bazy danych i wszelkie zależności między jej elemantami.

- Edytor danych

Pozwala na łatwą edycję danych zwróconych przez zapytanie, czy też bezpośrednio z tabeli.

- Więcej funkcji...

Aqua Data Studio

Aqua Data Studio

Wspierane bazy danych:

Oracle

- 8i/9i/10g

DB2 UDB

- 7.x/8.x

MS SQL Server

- 2000/2005/7/MSDE

Sybase ASE

- 11.x/12.x

Sybase Anywhere

- 6/7/8/9

Informix (IDS)

- 7.x/9.4

PostgreSQL

- 7.x/8.0

MySQL

- 3.x/4.x

Połączenia JDBC

Połączenia ODBC

Program jest dostępny na platformy systemowe: Microsoft Windows, Linux, MacOS X, Solaris. Do jego działania wymagana jest zainstalowana w systemie maszyna wirtualna Javy, którą można pobrać razem z programem, lub używać wersji obecnej już w systemie.

Aqua Data Studio jest darmowe do użytku własnego i edukacyjnego, natomiast za wersję komercyjną trzeba zapłacić 149 USD. W zamian użytkownik otrzymuje darmowe upgrade'y aż do wersji 5.0, wsparcie poprzez e-mail oraz darmowe łatki.

Strona domowa Aqua Data Studio

Pliki do pobrania


Zobacz również