Arabia Saudyjska zablokowała stronę Amnesty International

Amnesty International, zajmujące się ochroną praw człowieka, zasugerowało niedawno, że nowe antyterrorystyczne przepisy wprowadzane w Arabii Saudyjskiej mogą być wymierzone przeciwko organizacji pokojowych protestów. W efekcie międzynarodowa strona organizacji została w tym kraju zablokowana.

Amnesty International w miniony piątek opublikowało krytykę nowych przepisów antyterrorystycznych, które mogą zostać w prowadzone w Arabii Saudyjskiej. W poniedziałek organizacja poinformowała o zablokowaniu swoje strony międzynarodowej w arabskim królestwie, a przy pomocy informacji na Twitterze skierowała Saudyjczyków do alternatywnego źródła tekstu dotyczącego krytykowanego prawa. Zamieszczono go po arabsku na brytyjskiej stronie organizacji, która nie została zablokowana.

W Arabii Saudyjskiej władze często uciekają się do regulacji aktywności internetowej obywateli. Blokują strony krytykujące rząd lub nieprzystające do zasad Islamu. Rzadko jednak regulacją takim poddane są tak znaczące i rozpoznawalne organizacje jak Amnesty International.

Zobacz również:

  • Oto miasta, które mają najszybszą sieć 5G na świecie - wyniki mogą zaskoczyć!

Ambasada Arabii Saudyjskiej w Londynie podała w niedzielnym oświadczeniu, że zarzuty Amnesty International są bezpodstawnymi podejrzeniami i nie maja nic na swoje poparcie. Dodała także, że krytyka nowych przepisów została opublikowana bez wcześniejszego kontaktu w celu uzyskania większej ilości informacji i komentarza.

Oświadczenie ambasady nie mówi nic o zablokowaniu międzynarodowej strony organizacji. Wszystko jednak wskazuje na to, że było to celowe działanie władz Arabii Saudyjskiej.