Arc Touch - rewolucyjna myszka Microsoftu oficjalnie zapowiedziana

Po miesiącach spekulacji na temat nowej myszki Microsoftu firma z Redmond wreszcie zabrała głos w sprawie i oficjalnie zaprezentowała swój nowy produkt - Arc Touch. Urządzenie posiada kilka bardzo interesujących innowacji, które mają szansę stać się nowym standardem.

O Arc Touch informowaliśmy m.in. dwa tygodnie temu. Wtedy opisywaliśmy jeszcze niepotwierdzoną specyfikację urządzenia i prezentowaliśmy zdjęcia prawdopodobnego wyglądu myszki.

Jak się okazało tamte informacje były bardzo zbliżone do oficjalnych, które przekazał Microsoft. Arc Touch wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim nietypowym, zmieniającym się kształtem. Myszka podczas transportu np. w torbie z laptopem może być kompletnie płaska i cienka. Gdy użytkownik zechce z niej skorzystać tworzywo, z którego jest wykonana będzie można wygiąć w łuk dobrze dopasowujący się do dłoni.

Zobacz również:

  • Intel wzmacnia swoje szeregi przed premierą układów Alchemist
  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!

To nie wszystkie ciekawostki. Kolejną jest brak rolki. W jej miejscu pojawił się wąski panel dotykowy, który będzie służyć do przewijania tekstu oraz jako trzeci przycisk. Pod nim umieszczona zostanie dioda informująca o stanie baterii. Arc Touch nie posiadać też będzie standardowego lasera. Microsoft zastosował w urządzeniu technologię BlueTrack emitującą niebieski promień świetlny. Rozwiązanie to pozwala na bezproblemowe korzystanie z myszki na większej ilości powierzchni.

Arc Touch ma się bezprzewodowo łączyć z transmiterem podłączanym do komputera. Całość połączenie będzie działać w częstotliwości 2,4GHz. Sam transmiter ma bardzo małe wymiary i podczas transportu będzie można go schować w samej myszce.

Microsoft chwali się także, że Arc Touch może pracować na jednym cyklu ładowania aż 6 miesięcy. Firma chce sprzedawać myszkę z trzyletnią gwarancją. Sugerowana cena detaliczna Arc Touch na polskim rynku to 249 złote. Myszka powinna pojawić się w sklepach w okolicy października.