Arcadia - robocza nazwa serwisu streamingowego Microsoftu

Microsoft rozkręca się na dobre. Im bliżej premiery Windows 10, tym więcej nowych projektów zostaje ujawnianych, choć trzeba przyznać, że informacje o nich są póki co bardzo skąpe.

Projekt Arcadia to nazwa szykowanego serwisu streamingowego, do którego Microsoft poszukuje wyspecjalizowanych programistów (w wymaganiach m.in. co najmniej pięć lat doświadczenia z C++ i Java). Jak napisano to w ogłoszeniu, pomoc ma posłużyć zbudowaniu "bardzo elastycznej platformy danych". Arcadia wywodzi się od idei Rio - bazowanego na rozwiązaniach chmurowych serwisu do streamingu gier. Projekt ten będzie obsługiwać także urządzenia przenośne, a opierać ma na Azure, obejmując działaniem zarówno gry, jak i aplikacje, a także - prawdopodobnie - filmy i muzykę (w wersji beta Windows Store pojawił się już dział 'Movies and TV').

Arcadia - robocza nazwa serwisu streamingowego Microsoftu

Witryna Windows Store :foto: własne)

We wspomnianym wcześniej ogłoszeniu o pracę napisano także, że Arcadia jest czymś, "czego wcześniej nie było" - w ofercie Microsoftu oczywiście. Podobnie jak i w przypadku Nano Server, tak i tu więcej informacji zostanie podanych na konferencji Ignite, która odbędzie się na początku maja w Chicago. Wygląda na to, że wraz z premierą Windows 10 Microsoft spróbuje zdobyć także użytkowników w kolejnych obszarach IT.

Zobacz również:

  • Windows 11 - funkcje, które warto poznać