Arcavir 2007

ArcaVir w dużej części został gruntownie przeprojektowany. Pakiet ochronny zawiera nie tylko przebudowaną wersję silnika antywirusowego, ale też kilka nowych funkcji.

W połowie stycznia do sprzedaży trafiła nowa wersja pakietu ochronnego firmy ArcaBit. ArcaVir 2007 ma zapewniać całkowitą ochronę przed wszelkimi typami zagrożeń i dobrze współpracować z Windows Vistą. W skład programu wchodzą m.in. nowy skaner antywirusowy, skaner HTTP odpowiadający za bezpieczeństwo przeglądania stron internetowych, a także funkcje chroniące przed złośliwym oprogramowaniem wykorzystującym techniki ukrywania się w systemie operacyjnym (tzw. rootkitami). Pakiet wyposażono także (w wersji ArcaVir 2007 System Protection) w zaporę sieciową, moduł kontroli rodzicielskiej, filtr antyspamowy, monitor rejestru i funkcję szybkiego skanowania systemu operacyjnego.

Nie należy mylić zapory sieciowej, zapewniającej ochronę typową dla tego rodzaju modułów, z skanerem HTTP, który sprawdza przeglądane przez internautę strony WWW i blokuje obiekty wykorzystujące protokół HTTP do rozprzestrzeniania się, a także różnego typu niebezpieczne elementy stron WWW. Nowy silnik wykrywa nie tylko wirusy, ale też robaki sieciowe, trojany i inne rodzaje niebezpiecznych programów. Opiera się na systemie wtyczek - w razie pojawiania się zagrożenia nowego rodzaju automatyczna aktualizacja pakietu doda do silnika nową, wykrywającą złośliwe programy używające nowej technologii. Warto zwrócić uwagę na zróżnicowane ceny i licencje pakietu ArcaVir 2007, jest też specjalna wersja "rządowa" - przeznaczona do szkół i instytucji państwowych, dostępna niemal w cenie wersji domowej.

Informacje www.arcabit.pl Cena wersja domowa 120 zł, wersja do firm 242 zł