Archiwizowanie biblioteki iTunes
-
- Marcin Jędrysiak,
-
- Mathew Honan,
- 01.06.2006
5 Automatyzacja
Aby w pełni zautomatyzować proces tworzenia kopii zapasowych, można użyć dwóch programów w systemie Mac OS X 10.4 - Automator i iCal. Najpierw należy uruchomić Automatora i kliknąć ikonę iTunes w oknie Library, a następnie przeciągnąć akcję Find iTunes Items z okna Action do okna przepływu po prawej stronie. Wybrana akcja działa podobnie jak inteligentna lista odtwarzania. Jako kryteria należy wybrać Find Songs (spowoduje to wybranie plików audio i wideo) i Date Added This Month. W razie potrzeby można zmienić tę częstotliwość. Aby wykluczyć podcasty, wystarczy dodać drugą regułę Genre Is Not Equal To Podcast.
Kolejnym krokiem jest kliknięcie ikony System w oknie Library i przeciągnięcie akcji Burn A Disc poniżej wcześniejszej akcji iTunes. W polu Disc Name można wprowadzić nazwę taką jak Backup, a następnie zaznaczyć opcję Append Date w celu dodania daty. Aby kopia zapasowa była umieszczana na dysku zewnętrznym, a nie na dysku optycznym, należy zamienić akcję Burn A Disc na akcję Copy Finder Items z listy Finder Actions, a także określić żądane miejsce docelowe.
W ten sposób zakończyliśmy tworzenie procedury automatycznego zapisu kopii zapasowej i możemy przejść do etapu planowania. Z menu File programu Automator należy wybrać polecenie Save As Plug-in, wybrać pozycję iCal Alarm z menu Plug-in For oraz określić nazwę procedury (patrz zrzut "Automatyzacja kopii zapasowej"). Po kliknięciu przycisku Save Automator uruchomi program iCal i utworzy jednorazowe zdarzenie z alarmem dla przepływu. Aby ustawić je jako powtarzające się zdarzenie, należy kliknąć strzałki po prawej stronie etykiety repeat w panelu Info zdarzenia, a następnie wybrać z listy rozwijanej pozycję Custom. Pozwoli to zaplanować zdarzenie iCal zgodnie z ustawieniami określonymi w Automatorze. Od tej chwili program iCal będzie wyświetlał alarm przy każdym uruchomieniu zdefiniowanego przepływu.
<hr>
Słuchawki iMuffs

Kosztujące 180 USD słuchawki iMuffs trafią niedługo do sprzedaży i będą dostępne w kolorze białym lub czarnym. W zestawie znajdzie się specjalny nadajnik, który jest podłączany do złącza doka w iPodzie. Na słuchawkach z pałąkiem umieszczanym za tyłem głowy dostępne są przyciski do sterowania odtwarzaniem, regulacji głośności, przewijania muzyki i przechodzenia między ścieżkami.
Słuchawki można także sparować z telefonem komórkowym obsługującym technologię Bluetooth. Wbudowany mikrofon umożliwia swobodne prowadzenie rozmowy. Po odebraniu połączenia słuchawki przerywają odtwarzanie muzyki i przełączają się w tryb rozmowy.
Dzięki zastosowaniu nowej technologii Clear Voice Capture udało się wyeliminować echo i poprawić jakość dźwięku. Zapewniono także pełną zgodność z urządzeniami Bluetooth, które spełniają wymagania standardu Bluetooth 2.0 Advanced Audio Distribution Profile (A2DP). Polimerowa bateria z możliwością ładowania zapewnia do 16 godzin ciągłego odtwarzania muzyki.
<hr>