Archiwizowanie biblioteki iTunes


5 Automatyzacja

Aby w pełni zautomatyzować proces tworzenia kopii zapasowych, można użyć dwóch programów w systemie Mac OS X 10.4 - Automator i iCal. Najpierw należy uruchomić Automatora i kliknąć ikonę iTunes w oknie Library, a następnie przeciągnąć akcję Find iTunes Items z okna Action do okna przepływu po prawej stronie. Wybrana akcja działa podobnie jak inteligentna lista odtwarzania. Jako kryteria należy wybrać Find Songs (spowoduje to wybranie plików audio i wideo) i Date Added This Month. W razie potrzeby można zmienić tę częstotliwość. Aby wykluczyć podcasty, wystarczy dodać drugą regułę Genre Is Not Equal To Podcast.

Kolejnym krokiem jest kliknięcie ikony System w oknie Library i przeciągnięcie akcji Burn A Disc poniżej wcześniejszej akcji iTunes. W polu Disc Name można wprowadzić nazwę taką jak Backup, a następnie zaznaczyć opcję Append Date w celu dodania daty. Aby kopia zapasowa była umieszczana na dysku zewnętrznym, a nie na dysku optycznym, należy zamienić akcję Burn A Disc na akcję Copy Finder Items z listy Finder Actions, a także określić żądane miejsce docelowe.

W ten sposób zakończyliśmy tworzenie procedury automatycznego zapisu kopii zapasowej i możemy przejść do etapu planowania. Z menu File programu Automator należy wybrać polecenie Save As Plug-in, wybrać pozycję iCal Alarm z menu Plug-in For oraz określić nazwę procedury (patrz zrzut "Automatyzacja kopii zapasowej"). Po kliknięciu przycisku Save Automator uruchomi program iCal i utworzy jednorazowe zdarzenie z alarmem dla przepływu. Aby ustawić je jako powtarzające się zdarzenie, należy kliknąć strzałki po prawej stronie etykiety repeat w panelu Info zdarzenia, a następnie wybrać z listy rozwijanej pozycję Custom. Pozwoli to zaplanować zdarzenie iCal zgodnie z ustawieniami określonymi w Automatorze. Od tej chwili program iCal będzie wyświetlał alarm przy każdym uruchomieniu zdefiniowanego przepływu.

<hr>

Słuchawki iMuffs

Archiwizowanie biblioteki iTunes
Na liście życzeń wielu użytkowników iPodów już od dawna znajduje się technologia Bluetooth. Dodanie jej do odtwarzaczy MP3 Apple'a umożliwiłoby wygodne korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych. Na rynku pojawiło się już rozwiązanie, które zapewnia taką możliwość. Firma Windows-Gear (http://www.wi-gear.com ) przedstawiła niedawno słuchawki iMuffs MB210.

Kosztujące 180 USD słuchawki iMuffs trafią niedługo do sprzedaży i będą dostępne w kolorze białym lub czarnym. W zestawie znajdzie się specjalny nadajnik, który jest podłączany do złącza doka w iPodzie. Na słuchawkach z pałąkiem umieszczanym za tyłem głowy dostępne są przyciski do sterowania odtwarzaniem, regulacji głośności, przewijania muzyki i przechodzenia między ścieżkami.

Słuchawki można także sparować z telefonem komórkowym obsługującym technologię Bluetooth. Wbudowany mikrofon umożliwia swobodne prowadzenie rozmowy. Po odebraniu połączenia słuchawki przerywają odtwarzanie muzyki i przełączają się w tryb rozmowy.

Dzięki zastosowaniu nowej technologii Clear Voice Capture udało się wyeliminować echo i poprawić jakość dźwięku. Zapewniono także pełną zgodność z urządzeniami Bluetooth, które spełniają wymagania standardu Bluetooth 2.0 Advanced Audio Distribution Profile (A2DP). Polimerowa bateria z możliwością ładowania zapewnia do 16 godzin ciągłego odtwarzania muzyki.

<hr>


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: