Archiwum maili Outlooka 2010

Kopie zapasowe potrafią czasami uratować z poważnych kłopotów. To często jedyne źródło informacji, które uległy zniszczeniu po awarii komputera, systemu czy przechowującego je nośnika. Zobacz, jak tworzyć archiwum maili Outlooka 2010.

Skrzynka pocztowa to często magazyn bardzo ważnych informacji. Są w niej wiadomości, kontakty do znajomych i współpracowników, przechowuje ona załączniki. Utrata poczty to strata, której nie uda się szybko naprawić, a całkowite wyeliminowanie wszystkich szkód jest często niemożliwe. Regularna archiwizacja plików pocztowych to konieczność

1. Uruchom Outlooka i przejdź na kartę Plik. Zaznacz sekcję Informacje i kliknij przycisk Narzędzia do oczyszczania. Wybierz polecenie Archiwizuj. Jeżeli chcesz w kopii umieścić całą strukturę katalogów i wszystkie zawierające się w niej elementy zaznacz Archiwizuj wszystkie foldery… {out1} Możesz jednak wybrać pojedynczy element. Pozostaw wtedy zaznaczenie Archiwizuj ten folder… wskaż wybrany katalog na liście poniżej. Po rozwinięciu listy Archiwizuj elementy starsze niż zobaczysz na ekranie kalendarz, w którym służy do określenia jak stare obiekty maja być umieszczone w archiwum. Po kliknięciu Przeglądaj możesz określić miejsce na dysku, w którym zostanie zapisany plik kopii. Na koniec kliknij OK.

Zobacz również:

  • Jak zamknąć swoje konto Facebook? [PORADNIK]
  • Jak tworzyć i przywracać kopię zapasową w systemie Windows 10/Windows 11?
Archiwum maili Outlooka 2010

Ustawienia archiwizacji Outlooka 2010

2. Aby zautomatyzować proces archiwizacji elementów krzynki pocztowej wybierz na karcie Plik sekcję Opcje i przejdź do kategorii Zaawansowane. Kliknij przycisk Ustawienia autoarchiwizacji. Aby włączyć automatyczne tworzenie kopii zaznacz pole Uruchom autoarchiwizację co… i w polu obok określ, jak często ma być ona zapisywana. Poniżej sprecyzuj pozostałe ustawienia takie, jak na przykład wyświetlanie komunikatów informacyjnych przed rozpoczęciem operacji czy sposób kasowania starych elementów. Przycisk Zastosuj te ustawienia teraz do wszystkich folderów pozwoli określić te same parametry dla wszystkich katalogów skrzynki pocztowej i przyspieszyć konfigurację. Indywidualne opcje definiuje się na kartach autoarchiwizacji, we właściwościach poszczególnych obiektów. Zaakceptuj zmiany przyciskiem OK.

3. Archiwizacja w Outlooku tworzy jedynie kopię elementów skrzynki pocztowej. Nie zabezpiecza na przykład ustawień kont pocztowych, zainstalowanych certyfikatów. Aby zarchiwizować te elementy niezbędny jest program zewnętrzny. Możesz na przykład użyć narzędzia BackupOutlook. Jego wersja testowa działa 14 dni. Po uruchomieniu programu przejdź do okna opcji klikając przycisk Settings. Na karcie General możesz na przykład określić, że program ma się uruchamiać automatycznie razem z systemem operacyjnym. Karta Backup to miejsce, w którym zdefiniujesz katalog do przechowywanie archiwum, a także stopień kompresji zapisywanych danych (pełne kopie plików pocztowych mogą zajmować gigabajty przestrzeni dyskowej). W tym miejscu określisz także zachowanie aplikacji podczas próby archiwizacji używanego elementu - możesz wymusić zamkniecie Outlooka bądź przeprowadzić kolejną próbę za chwilę. Wróć do głównego okna i kliknij Backup your Outlook. Na liście elementów zaznacz te które chcesz skopiować. Do wyboru są ustawienia kont pocztowych, dane profili użytkowników, dane pocztowe, kontakty, słowniki, parametry konfiguracyjne Outlooka czy skrzynek pocztowych. W kolejnych krokach kreatora masz możliwość określenia stopnia kompresji danych czy zabezpieczenia archiwum za pomocą hasła. Kliknij Finish by uruchomić tworzenie kopii. Dane odzyskuje się z poziomu głównego okna programu po kliknięciu Restore your Outlook.