Archos 70 - tablet z dyskiem 250GB

Firma Archos oficjalnie zaprezentowała jedno z dwóch zapowiedzianych niedawno urządzeń - tablet Archos 70. Choć z wyglądu przypomina on konkurencyjne rozwiązania, to odróżnia go od nich pojemny twardy dysk i obudowa.

Tablet Archos 70 nie działa niestety pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3. Zamiast niego urządzenie korzysta z odrobinę starszego Androida 2.2 Froyo. Jego cienką obudowę wykonano z nierdzewnej stali. Kryje ona w sobie procesor 1GHz ARM Cortex A8 i - co najważniejsze - twardy dysk o pojemności aż 250GB. Komfort użytkowania Archosa 70 zapewnia 7-calowy, dotykowy ekran pojemnościowy pracujący w rozdzielczości 800x480. Tablet komunikuje się ze światem i innymi urządzeniami za pomocą WiFi (802.11 b/g/n) lub łącza Bluetooth. Archos 70 posiada także wyjście HDMI.

Urządzenie można już dziś zamówić na oficjalnej stronie internetowej firmy Archos. W Europie wyceniono je na 250 euro za model z 8GB wbudowanej pamięci Flash lub 300 euro za model z twardym dyskiem 250GB. Ten ostatni jest jednak chwilowo niedostępny. Realizacji złożonych zamówień można się spodziewać w połowie stycznia przyszłego roku.