Archos VR Glasses, czyli rzeczywistośc wirtualna za niewielką kwotę

Francuska firma Archos zaprezentowała okulary do rzeczywistości wirtualnej, które współpracują z niemal wszystkimi smartfonami. I kosztują tylko 30 dolarów, czyli mniej niż 100 złotych.

Zestaw do rzeczywistości wirtualnej zwie się po prostu Archos VR Glasses. Przygotowany jest do obsługi smartfonów mających maksymalnie sześć cali i obsługujących Androida, iOS lub Windows Phone. Obecnie jest około setka aplikacji umożliwiających wejście w wirtualną rzeczywistość, których efekty można będzie podziwiać dzięki temu zestawowi. Podana przez producenta cena - wynosząca dokładnie 29,99 dolarów - plasuje zestaw na pozycji najtańszego kompletu do VR, który jak dotąd ukazał się na rynku (pomijając oczywiście własnoręcznie robione okulary z kartonu, zaproponowane przez Google).

Archos VR Glasses, czyli rzeczywistośc wirtualna za niewielką kwotę

Archos podał także w informacji prasowej, że jego okulary współpracować będą ze kontrolerami Bluetooth, co ma pomóc graczom. Mają trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu, jednak nie podano na razie, na rynki których krajów trafią. Gdziekolwiek by jednak nie trafiły, są dość atrakcyjną alternatywą w porównaniu z proponowanymi za 199 dolarów Oculus.