Archos prezentuje niedrogi tablet z Androidem 3.2

Nowy Archos 70b Internet Tablet to kolejny niedrogi 7-calowy tablet, który pojawia się na rynku. Wyposażono go w system Android 3.2, a jego cena to niecałe 200 dolarów. Może nie jest to rywal dla urządzeń z najwyższej półki, ale w tej cenie prezentuje się ciekawie.

Archos 70b Internet Tablet
Archos 70b działa pod kontrolą pełnego systemu Android 3.2. Ta wersja jest przygotowana specjalnie z myślą o 7-calowych tabletach, a obecność sklepu Android Market pozwala na łatwy dostęp do bogatego zasobu aplikacji.

Ważną cechą Archosa 70b jest wyjście HDMI pozwalające na wyświetlanie filmów i innych treści zgromadzonych w urządzeniu na ekranie telewizora. Posiada też miejsce na karty micro SD, dzięki którym można rozszerzyć jego pamięć. Domyślnie wyposażony jest w 8 GB wewnętrznej pamięci flash.

Archos 70b Internet Tablet posiada ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 512 MB pamięci RAM oraz 1,2 GHz procesor. Jego cena 199,99 dolarów jest porównywalna do Kindle'a Fire, który odniósł spory sukces na rynku amerykańskim.

Niedawno informowaliśmy o jeszcze tańszych tabletach. Jeden z nich to Novo 7. Chiński tablet kosztuje tylko 99 dolarów i jest pierwszym tabletem działającym pod kontrolą Androida 4.0. Równie tani jest Manta EasyTab MID04, który można nabyć za 300 zł.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszymi testami tabletów.