Arctic Cooling prezentuje swój pierwszy PSU

Firma Arctic Cooling wprowadziła do swojej oferty pierwszy zasilacz komputerowy o oznaczeniu Fusion 550R. Urządzenie oferuje użytkownikowi do dyspozycji 500 watów mocy.

Fusion 550R jest zgodny ze specyfikacją ATX 2.2 i oferuje do dyspozycji użytkownika 500 watów mocy (550 W - maksymalnie). Urządzenie przeznaczone jest dla osób planujących stworzyć platformę do grania zbudowaną w oparciu o technologię SLI lub Crossfire - dysponuje dwoma złączami PCI-E 6-pin i 8-pin. Oferuje ponadto dwie linie 12V, układ PFC (Power Factor Correction - korekcja współczynnika mocy) oraz dbający o rozpraszanie generowanego przez nagrzewające się podzespoły ciepła 80-milimetrowy wentylator (funkcja PWM - zmiana obrotów w zakresie od 700 do 2000 obrotów na minutę).

Arctic Cooling Fusion 550R

Arctic Cooling Fusion 550R

Watro też wspomnieć o średnim czasie "międzyuszkodzeniowym" MTBF (Mean Time Between Failures) na poziomie 100 000 godzin, zabezpieczeniach OVP, OPP i SCP oraz sprawności energetycznej na poziomie 82 - 86 procent.

Nowy PSU powinien trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 60 euro (bez VAT). Jego dokładną specyfikację można znaleźć na witrynie producenta.


Zobacz również