Aresztowano kobietę z fałszywą szczepionką "Maderna". Jaka kara jej grozi?

Z powodu wprowadzenia ograniczeń dotyczących podróżowania zwiększyło się ryzyko pojawienia się fałszywych dokumentów. Jednak takich oczywistych błędów jeszcze nie było.

Screenshot: KITV (Fair Use)

24-letnia Chloe Mrozak została aresztowana na międzynarodowym lotnisku im. Daniela K. Inouye w Honolulu pod zarzutem naruszenia dwóch przepisów dotyczących pandemii na Hawajach. Wszyscy odwiedzający Hawaje muszą albo okazać kartę szczepień przy wjeździe, albo poddać się 10-dniowej kwarantannie po przylocie.

Władze twierdzą, że Mrozak okazała fałszywą kartę szczepień, na której błędnie została wpisana nazwa producenta szczepionki Moderna jako "Maderna". Kobiecie może grozić kara nawet do roku więzienia. Mrozak miała stawić się na przesłuchaniu za pośrednictwem platformy Zoom w środę. Jednak ostatecznie nie pojawiła się na spotkaniu, za co sędzia Karin Holma ukarała ją mandatem w wysokości 500 dolarów.

Zobacz również:

Podczas gdy Hawaje radziły sobie stosunkowo dobrze przez większość pandemii ze względu na ograniczenia sanitarne oraz odległość od reszty USA, począwszy od lipca 2021 roku doświadczają nowej fali zachorowań, która dopiero teraz zaczęła maleć.

Polecamy: FDA zatwierdziła trzecią dawkę szczepionki

Źródło: gizmodo.com