Aristo R100

Lekki, minimalnie większy od notatnika A4, a przy tym cieńszy, na dodatek działający na baterii nawet 7,5 godziny - taki opis z pewnością odpowiadałby laptopowi marzeń wielu użytkowników.

Lekki, minimalnie większy od notatnika A4, a przy tym cieńszy, na dodatek działający na baterii nawet 7,5 godziny - taki opis z pewnością odpowiadałby laptopowi marzeń wielu użytkowników.

Aristo R100

Jednak do tej pory za spełnienie takich fantazji trzeba było słono zapłacić, bo ważące do 1,5 kg ultraprzenośne modele ASUSA, Fujitsu-Siemensa, Sony czy Toshiby kosztowały znacznie ponad 5 tysięcy zł. Na szczęście komfort podróży z komputerem nie musi oznaczać już totalnego drenażu kieszeni, bowiem pojawiła się ciekawa alternatywa w postaci Aristo R100.

Mobilność, elegancja, powolność

Aristo R100

Aristo R100

Zgrabny, czarny laptop Aristo wywiera pozytywne wrażenie samym wyglądem. Jego wzmocniona stopem magnezu obudowa stylistyką, wykończeniem i detalami bardzo przypomina konstrukcje ASUSA z wyższej półki. Frezowana powierzchnia wokół klawiatury nadaje urządzeniu elegancki wygląd, chociaż przesuwając po niej palce odnosi się wrażenie, jak gdyby podłoże wibrowało. W notebooku z 12-calowym ekranem klawisze siłą rzeczy są małe, ale w miarę wygodne - wyjątkiem są klawisze kursora o rozmiarze paznokcia małego palca. Wyświetlacz z podświetleniem LED jest bardzo cienki i chyba zbyt giętki; jego jakość natomiast nie dorównuje ekranom Della XPS M1330 czy Sony VAIO VGN-SZ61 XN/C, choć jest porównywalna z matrycą ASUSA U6S.

Wyposażenie Aristo R100 obejmuje specjalizowany procesor Intel A110 800 MHz przeznaczony do urządzeń UMPC (jego następcą jest dwurdzeniowy układ Atom), 1 GB pamięci, dysk 80 GB 4200 obr./min, grafikę GMA 950, trzy porty USB, LAN 1 Gb/s, Wi-Fi a/b/g, Bluetooth, gniazdo PC Card, czytnik kart SD/MS oraz wyjście VGA. Sprzęt można zabezpieczyć kartą SmartCard lub odciskiem palca.

Zastosowany CPU nie wznosi R100 na wyżyny wydajności, Vista czasem wręcz się na nim korkuje. Nasze standardowe benchmarki dobitnie to wykazały - wyniki stanowiły zaledwie 40 proc. najniższych rezultatów uzyskanych wśród najtańszych laptopów z dwurdzeniowymi procesorami. Za to w dziedzinie mobilności wyrażanej czasem pracy na baterii Aristo może pochwalić się fantastycznymi osiągami: z akumulatorem o pojemności 5100 mAh komputer pracował od 5 do 7,5 godziny.

Aristo R100

Werdykt PCWK

Procesor Intel A110 800 MHz

Pamięć 1024 MB DDR2 533

Grafika Intel GMA 950

Waga 1,37 kg

Informacje Comes

tel. 071 7929300

http://www.comes.com.pl

Cena 3999 zł