Aristo Slim 370

Nowy model Aristo wskazuje, w jakim kierunku podążają dzisiejsze laptopy - obróbka wideo i wydajna grafika.

Nowy model Aristo wskazuje, w jakim kierunku podążają dzisiejsze laptopy - obróbka wideo i wydajna grafika.

Choć testowany komputer nie należy do sprzętu z najwyższej półki cenowej, wyposażony jest w podzespoły dające mu dość sporą moc: opierające się na starym Centrino (chipset 855, FSB 400 MHz) Pentium M 1,8 GHz, 512 MB pamięci i twardy dysk aż 80 GB (5400 obr./min). Największe wrażenie robi jednak układ graficzny ATI MR9700 wspomagany przez - bagatela - 256 MB dedykowanej pamięci, a wyświetlający obraz na panoramicznym ekranie 1280x800. Oczywiście tak dużo RAM dla grafiki to miły bonus, jednak jak pokazują wyniki testów kart do komputerów stacjonarnych, nie wpływa on specjalnie na wzrost szybkości.

Spostrzeżenia te potwierdzają rezultaty testów programami z serii 3DMark i modułu graficznego z PCMark04: Aristo uzyskał wyniki na podobnym poziomie, jak modele wyposażone w 128 MB pamięci - czasem wyższe, czasem niższe.

Opcja bez wsparcia

Aristo Slim 370
Przeciętnych użytkowników być może bardziej zainteresowałaby dodatkowa funkcjonalność Slima 370, jaką jest gniazdo wejścia sygnału wideo. Zawarta w zestawie przejściówka pozwala na podłączenie analogowych źródeł obrazu, w tym anteny, jednak gniazdo jest nieaktywne do momentu zamontowania opcjonalnego tunera TV.

W programie MobileMark2002 Aristo uzyskał świetny, drugi wynik wydajności spośród dotychczas testowanych maszyn średniej klasy, lecz jego czas pracy na baterii należy do przeciętnych.

Informacje Comes, tel. (71) 7929300,http://www.comes.com.pl

Cena 6579 zł