Aristo Voyager X500

Na pierwszy rzut oka urządzenie Aristo robi dobre wrażenie - obudowę X500 wykonano dość starannie, z przyzwoitych materiałów.

Na pierwszy rzut oka urządzenie Aristo robi dobre wrażenie - obudowę X500 wykonano dość starannie, z przyzwoitych materiałów.

Aristo Voyager X500

Najprzydatniejsze są trzy z nich - jeden wywołujący menu oraz dwa służące do regulacji głośności. Po prawej stronie obudowy zlokalizowano pięć podświetlanych przycisków, które dodatkowo pomagają sterować urządzeniem (GPS obsługuje się głównie za pomocą dotykowego ekranu).

Kilka funkcji i map

Aristo Voyager X500

Aristo Voyager X500

Do wyboru mamy jeden z czterech trybów pracy - Voyager może służyć jako urządzenie nawigacyjne, przeglądarka zdjęć oraz odtwarzacz filmów i muzyki. Model, który otrzymaliśmy do testów, dysponuje dwiema zainstalowanymi na kartach SD mapami: smart2go oraz AutoMapa Polska XL. Pierwsze oprogramowanie ma duże pola liter, jednak podczas nawigacji sporą część ekranu zajmują informacje dodatkowe (odległość do celu, kierunek najbliższego skrętu, aktualna prędkość jazdy itp.). Na i tak niewielkim wyświetlaczu pozostaje już mało miejsca na prezentację mapy.

Dotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 320x240 pikseli (7x5,5 cm) ma automatyczną regulację jasności. Sygnał GPS jest odbierany przez znajdującą się z tyłu obudowy, odchylaną antenę podłączoną do powszechnie już stosowanego modułu SiRFstar III. Producent wraz z urządzeniem dostarcza uchwyt z przyssawką oraz kabel zasilający (końcówka zapalniczki samochodowej) i kabel USB. Niestety gniazdo zasilania znajduje się w takim miejscu, że w czasie wkładania oraz wyjmowania odbiornika z uchwytu konieczne jest odłączenie kabla.

Model X500 nie zapewnia bezprzewodowej łączności z telefonem komórkowym, więc nie może służyć jako bezprzewodowy zestaw głośnomówiący. Korzysta z wbudowanego akumulatora litowo-polimerowego, który - gdy jest w pełni naładowany - może zasilać urządzenie do 4 godzin.

Aristo Voyager X500

Werdykt PCWK

Wyświetlacz: 3,5" 320x240 pikseli (LCD)

Mapy: Polska

Oprogramowanie: AutoMapa Polska XL / smart2go

Wyposażenie: uchwyt na szybę, czytnik kart, kabel USB, ładowarka samochodowa

Informacje Comes

http://www.comes.com.pl

Cena 1327 zł (z obiema mapami)