Arktyczny powiew od Asusa

Firma Asus wprowadziła do swojej oferty nowy cooler o nazwie Arctic Square. Urządzenie, które charakteryzuje się konstrukcją podobną do oferowanych już modeli Silent Square i Silent Square Pro, przeznaczone jest do współpracy zarówno z procesorami Intela, jak i układami AMD.

Arktyczny powiew od Asusa

Asus Arctic Square

Asus Arctic Square jest wysoki na 135 mm (pozostałe wymiary to 108 x 106 mm) i waży 666 gramów. Urządzenie korzysta z radiatora, składającego się z miedzianej podstawy połączonej czterema miedzianymi rurkami termoprzewodzącymi (heatpipe) z pozostałą, mocno ożebrowaną, aluminiową częścią. We wnętrzu zamontowano wiatrak o wymiarach 92 x 92 x 25 mm, który obraca się z prędkością 2300 obrotów na minutę (+/-10%, z automatyczną kontrolą prędkości) i wykorzystuje gwarantujące cichą pracę oraz trwałość porowate łożyska ślizgowe (Vapo bearing). Wywoływany przez niego ruch powietrza ma również chłodzić moduły VRM (Voltage Regulation Modules) powodując obniżenie ich temperatury nawet o 15 stopni.

Nowość przeznaczona jest do współpracy z procesorami Intela (Intel Core 2 Extreme, Core 2 Quad, Intel Core 2 Duo, Pentium D, Intel Pentium 4 HT, Celeron D) oraz układami AMD (Athlon 64 X2, FX, Athlon 64, Sempron). Producent pomyślał też o entuzjastach tuningu i podświetlił urządzenie od wewnątrz niebieskimi diodami LED.

Niestety, cena nowości oraz termin pojawienia się w sprzedaży nie zostały podane. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie producenta.