ArmA III w produkcji

Bohemia Interactive ogłosiła, że pracuje nad trzecią częścią swojej kultowej gry ArmA. Kolejną odsłonę symulatorów pola walki zobaczymy jedynie w wersji PC. Więcej informacji na temat ArmA III powinniśmy uzyskać podczas czerwcowych targów E3.

ArmA III swoją premierę ma mieć latem przyszłego roku. Gra będzie dostępna wyłącznie w wersji na komputery osobiste. Nowy produkt ze stajni Bohemia Interactive zawierać ma nowoczesną grafikę oraz rozbudowany system rozgrywek wieloosobowych - tak w trybie kooperacji jak i przeciwko sobie, na dedykowanych serwerach pod Windowsem i Linuksem (znak firmowy poprzednich części).

ArmA III została osadzona w niedalekiej przyszłości, miejscem akcji jest wyspa otoczona Morzem Śródziemnym. Został tam osadzony oddział żołnierzy NATO, którzy za zadanie mają przechwycenie silnie strzeżonych tajemnic wroga. Oddział wojskowych zostaje jednak wykryty przez wrogie siły, a jedyną osobą jakiej udaje się ujść z życiem jest kapitan Scott Miller. Naszym zadaniem będzie przetrwanie i zwyciężenie w tych niekorzystnych warunkach.

Zobacz również:

  • Recenzja: Mysz M65 RGB ULTRA WIRELESS - ideał do gier FPS
  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej

ArmA III zaoferuje także kampanię dla pojedynczego gracza. W grze nie zabraknie też edytora, który podobno ma być łatwy w obsłudze.