Armagedon

Utrzymana w klasycznym stylu południowokoreańska animacja science fiction o walce Ziemian z potężnym najeźdźcą z kosmosu.

Utrzymana w klasycznym stylu południowokoreańska animacja science fiction o walce Ziemian z potężnym najeźdźcą z kosmosu.

He-Sung ma sny o Ziemi pustoszonej przez inwazję Obcych. W tych snach jest pędzącym na motorze wojownikiem - ostatnią szansą obrony przed najeźdźcami, a towarzyszy mu piękna dziewczyna uzbrojona w futurystyczną broń. He-Sung myślał, że to tylko sen, do czasu gdy tajemnicza piękność pojawiła się we własnej osobie w jego szkole. Skoro ona jest prawdziwa, inwazja Obcych też...

Armagedon
Armagedon

Okazuje się, że 4 mld lat temu w galaktyce Andromeda Nebula starożytna, potężna rasa Obcych zorientowała się, że jest jedyną inteligentną rasą we wszechświecie. Pradawne istoty postanowiły wykorzystać moc swoich superkomputerów, by opracować nowe myślące istoty. Tak narodził się Program Omega, a wraz z nim ludzka rasa. Projekt funkcjonował właściwie bez większych zgrzytów (jeśli nie liczyć wyginięcia dinozaurów na skutek błędu w obliczeniach i wojny nuklearnej między cywilizacjami Atlantydy i Mu), jednak mieszkańcy naszej planety nie byli jedynymi istotami, jakie narodziły się w wyniku eksperymentu. Minął czas i Ziemianie stanęli oko w oko z przerażającym wrogiem - humanoidalnymi gadami wyposażonymi w zaawansowaną, śmiercionośną broń przewyższającą mocą zniszczenia wszystko czym dysponowali ludzie. Jedyną szansą na uratowanie ludzkości od niechybnej zagłady jest tajemniczy Delta Boy, czyli koreański uczeń He-Sung, żyjący awatar obdarzonego świadomością superkomputera, maszyny, która zapoczątkowała życie na Ziemi... Czy obdarzony nadnaturalnymi mocami Delta Boy utrzyma się jednak przy życiu wystarczająco długo, by ocalić przyszłość całej ludzkości?

Armagedon
Armagedon

"Armageddon" to utrzymana w klasycznym stylu południowokoreańska animacja science fiction, firmowana przez słynną Manga Entertainment.

Informacje

Tytuł filmu Armageddon (Amagaedun uzu) © Daewoo Electronics Ltd.

Gatunek Science fiction

Czas 90 minut

Reżyseria Hyunse Lee

Scenariusz Hyunse Lee

Animacja Jinmock Lee

Kraj i rok produkcji Korea Płd., 1986

Wydanie DVD

Dźwięk DD 5.1 angielski, DD 5.1 polski lektor, DTS angielski

Napisy polskie

Format 1,33:1