Arsenał gracza

Gracze to jednia z bardziej wymagających grup użytkowników PCpecetów. Sprawdzamy nowości przeznaczone dla tych, którzy grając na komputerze, oczekują najnowszych i najwydajniejszych rozwiązań technologicznych.

Gracze to jednia z bardziej wymagających grup użytkowników PCpecetów. Sprawdzamy nowości przeznaczone dla tych, którzy grając na komputerze, oczekują najnowszych i najwydajniejszych rozwiązań technologicznych.

Producenci sprzętu komputerowego uwielbiają graczy, bo to oni właśnie. To ten segment runku w dużym stopniu mają duży wpływ nanapędza rozwój pecetów. Twórcy gier starają się stworzyć grafikę fotorealistycząnej jakości grafikę i choć wciąż od tego celu dzieli ich bardzo dużo, to systematyczny postęp w tej dziedzinie jest wyraźnyie widoczny. Aby marzenia stały się rzeczywistością, niezbędne jest zwiększeniey jest postęp w wydajności praktycznie wszystkich elementów wchodzących w skład komputera. Wprowadzenie w Viście nowych funkcji DirectX 10 postawiło przez producentomami procesorów graficznych bardzo wysokieą wymaganiapoprzeczkę. Okazało się, że owszem, wykorzystanie nowych efektów oświetlenia, wzbogacenie prezentowanego otoczenia bardzo korzystnie wpływa na stronęferę wizualną gier, lecz jednocześnie stanowi ogromne wyzwanietrudne zadanie dla kart graficznych. Większość z nich początkowo nie dawała sobie rady z wyświetlała niem płynnieje grafiki w grach DX10 nawet przy w stosunkowo niskiejch rozdzielczościach.

Teraz, wraz z wWprowadzeniem modeli nowej generacji poprawiło sytuacjęa ta wygląda lepiej. Postanowiliśmy sprawdzić, które karty graficzne poradzą sobie z płynnie wygenerująym generowaniem obrazu 3D w grach wykorzystujących zaawansowane efekty graficzne DX9c i DX10. Testom poddaliśmy popularne modele, kosztujące od 600 do 2000 zł. Dokonaliśmy próbPrzeprowadziliśmy próby w 4 czterech rozdzielczościach, odpowiadających tym jakie oferująoferowanym przez modele monitorów LCD o przekątnych od 17 do 30 cali". To również istotna kwestia, bo aktualnie dysponując kwotą okobecnie za mniej więcej 1100 zł można kupić monitor o przekątnej aż 24". -calowej. To kusząca propozycja, lecz wysoka rozdzielczość matrycy, wynosząca 1920x1200 pikseli, wymaga odpowiednio wydajnej karty graficznej. Jak widać,zicie wszystkie komponenty peceta rozsądnie należy dobierać rozsądnie wszystkie komponenty peceta, bo kupując części wyrywkowo, pod wpływem emocji, można się wplątać wsobie narobić sporo kłopotów spore kłopoty.

Emocje warto także przytrzymać na wodzy, dokonując wyboruwybierając myszy komputerowąej, która ma się sprawdzić się w grach. Od takiej myszy wWymaga się od niej nie tylko świetnej ergonomii, lecz przede wszystkim precyzji. Każdy liczący się producent akcesoriów ma w swojej ofercieoferuje specjalne "gryzonie"modele dla graczy, nie wszystkie jednak spełniają pokładane w nich nadzieje, a co więcej - ich wysokie ceny często mają się nijak się nie mają do rzeczywistych osiągów. Nasz test pozwoli Wam ci wybrać mysz o optymalnym stosunku wydajności do ceny. Sprawdziliśmy kilkadziesiąt modeli, wśród których znalazły się prawdziwe perełki, wcale nie kosztujące wcale fortuny. Przeprowadziliśmy też testy gotowych zestawów komputerowych przeznaczonych dla graczy. Wybraliśmy konfiguracje w cenach do 2,5 tys. zł, do 3 tys. zł tys zł i droższe. Spośród nich wyselekcjonowaliśmy modele najlepsze, modele wyróżniające się na tle konkurencji.

Razer Lachesis

Informacje Multimedia Vision, tel. 022 3389000,http://www.mmv.com.pl Cena 229 zł

Wyjątkowo udana mysz dla graczy i to zarówno lewo-, jak i praworęcznych. Wyposażona aż w 10 przydatnych przycisków, w tym wśród których znajdziemy tego do zmiany rozdzielczości optycznej "w locie". Jest też przydatny graczom przycisk wyboru profili ustawień myszy. Lachesis wyróżnia się świetną precyzją i minimalnąym efektem akceleracjąi wstecznąej.

Ocena końcowa: 8,5

Kyocera Mita FS-1016MFP

Informacje Arcus, tel. 022 5360900,http://www.arcus.pl Cena 964 zł

Pierwszy raz w redakcyjnych testach wielofunkcyjne urządzenie Kyocery Mita zostało królem opłacalności. Firma zdecydowanie obniżyła jego cenę swojego produktu, a dodatkowo - dzięki oryginalnej technologii - obniżyła także koszty eksploatacyjneji urządzenia.

Opłacalność: 9,2

NTT Home W 603A

Informacje: NTT System, tel. 022 6105161,http://www.ntt.pl, Cena: 2599 zł

Najlepszy komputer wśród modeli najtańnszych, których cena zbliżona jest do kosztujących około 2,5 tys. zł2500 zł. Wyposażono goy w wydajny, dwurdzeniowy procesor Core 2 Duo E4600, 2 GB pamięci RAM DDR2 i 250-gigabajtowy, szybki twardy dysk twardy. To co O decyduje o dobrej wydajności peceta NTT w grach decyduje to jedna z najszybszych i najnowszych kart graficznych z wyposażona w procesor em GeForce 8800 GTS 512 MB.

Wydajność: 6,9