Artykuły – Top 10

Najchętniej czytane artykuły roku 2004. Tego nie wolno przegapić!

Najchętniej czytane artykuły roku 2004. Tego nie wolno przegapić!

1. Hipermarketowy horror - zakup kontrolowany czyli test hipermarketów i supermarketów elektronicznych

Przestarzałe konfiguracje, pracujące pod kontrolą archaicznego systemu DOS. Chaos i niekompetencja obsługi. Brak podstawowych informacji technicznych i niejasne zasady udzielania gwarancji. Promocje, niskie ceny, możliwość zakupów ratalnych oraz... zaopatrzenia się w pirackie oprogramowanie. Oto, co może spotkać klientów decydujących się na zakup komputera w supermarkecie.

http://www.pcworld.pl/artykuly/42144.html

2. Kierunek - prędkość!

Twój komputer potrafi więcej, niż ci się wydaje. Musisz znać jedynie sztuczki, z pomocą których dostaniesz się do nieoczekiwanych rezerw mocy. Dzięki nim uzyskasz wyższą wydajność, nie wydając ani grosza.

http://www.pcworld.pl/artykuly/38624.html

3. BIOS od A do Z

Poznaj od A do Z ustawienia i parametry swojego BIOS-u. Dowiedz się, jak podkręcać sprzęt, nie wydając ani grosza, a także jak poprawić bezpieczeństwo swojego peceta.

http://www.pcworld.pl/artykuly/41653.html

4. Windows od podszewki

Wejście do Windows zaczyna się fanfarami i hucznym powitaniem w systemowym holu. Wprowadzasz hasło, dostajesz klucz, a hotelowy boy czeka w windzie, żeby cię odprowadzić pod same drzwi pokoju. Jednak tym razem zamiast do zbytkownych apartamentów udamy się do mrocznych piwnic systemu...

http://www.pcworld.pl/artykuly/43530.html

5. Broadband po polsku

Obudź się! Mamy XXI wiek. Modem to przeżytek - wysiądź z ''malucha'' i wsiądź do Ferrari. Prezentujemy szerokopasmową ofertę czołowych krajowych operatorów. Wybierz najlepszą propozycję i surfuj do woli!

http://www.pcworld.pl/artykuly/43157.html

6. Najlepsze, wybrane

Jak co roku przeprowadziliśmy elektroniczną ankietę wśród dziennikarzy i redaktorów wydawnictwa IDG Poland. Trzydziestu jeden zaproszonych do głosowania specjalistów wybierało zwycięzców spośród 485 nominacji w 97 kategoriach sprzętowych i oprogramowania. Również w tym roku swój Produkt Roku 2004 wybierali nasi Czytelnicy! Wyłoniliśmy 41 zwycięzców w kategoriach sprzętowych i 56 w kategoriach: oprogramowanie, technologie i Internet.

http://www.pcworld.pl/artykuly/45089.html

7. Rewolucja w świecie komunikatorów internetowych

Chcesz korzystać jednocześnie z Gadu-Gadu, ICQ i innych komunikatorów w jednym programie? Nie podoba ci się interfejs komunikatora, którego używasz,i chcesz mieć większy wybór opcji? Masz dość pamiętania numerów znajomych z Gadu-Gadu lub ICQ? Straciłeś listę kontaktów, bo Windows miał awarię? Ktoś włamał się na twoje konto w komunikatorze lub podsłuchał twoje rozmowy? Denerwują cię ciągłe awarie serwera twojego komunikatora? Już z tych powodów warto wypróbować zyskujący coraz większą popularność Jabber.

http://www.pcworld.pl/artykuly/37733.html

8. Gry na serio

Grom komputerowym coraz bliżej do realnego świata. Naukowcy zajmujący się sztuczną inteligencją wykorzystują '"Quake'a" czy '"Half-Life", do rozwijania systemów imitujących zachowanie człowieka.

http://www.pcworld.pl/artykuly/38243.html

9. Samoobrona P2P

Od ponad roku świat obiegają informacje o kolejnych pozwach stowarzyszeń przemysłu muzycznego skierowanych przeciwko użytkownikom sieci P2P. Blady strach pada na osoby udostępniające nielegalnie duże zasoby plików. Tymczasem w obronie 'uciśnionych' staje Polska Na Celowniku - raczkujący serwis, oferujący swoim członkom opiekę prawną lub pomoc w pokryciu zasądzonych w drodze ewentualnego procesu odszkodowania. A wszystko to za niewielką, miesięczną opłatą.

http://www.pcworld.pl/artykuly/42403.html

10. Klient sieci Windows Server 2003

Sieć komputerowa składa się nie tylko z serwera, ale także klienckich stacji roboczych. Konfiguracja serwera jest niezmiernie ważna, lecz warto pamiętać, że jego zadaniem jest świadczenie usług użytkownikom sieci. Dlatego poprawne przygotowanie stacji roboczych daje solidne podstawy do wydajnej pracy.

http://www.pcworld.pl/artykuly/38250.html