Arytmetyka rodzinnego szczęścia

Pracujące kobiety z dziećmi, niezależnie od tego ile godzin tygodniowo pracują, są zdecydowanie szczęśliwsze niż matki, które zostały w domach - wynika z badania brytyjskiego Institute for Social and Economic Research.

Zadowolenie z życia mężczyzn zależy od posiadania pracy na cały etat, a obecność dzieci w ich życiu nie zwiększa poziomu satysfakcji.

Z badania wynika także, że nie pracujące zawodowo matki stają się szczęśliwsze gdy ich dzieci zaczynają chodzić do szkoły.

Zobacz również:

  • Honda ma nowy system jazdy autonomicznej! Pokonał 25000 km
  • Pracownicy Blue Origin opuszczają Jeffa Bezosa

Autorzy raportu w komentarzu stwierdzili, że w obliczu takich wyników "nie jest zaskoczeniem, że wskaźnik dzietności w Wielkiej Brytanii spada".

Badanie "satysfakcji z pracy" i "szczęścia rodzinnego" pokazuje także, że zadowolenie z pracy kobiet posiadających życiowych partnerów jest wyższe, jeśli pracują na część etatu, niezależnie od rodzaju pracy i wymiaru godzin.

Kobiety pracują tyle samo godzin w tygodniu co mężczyźni, jednak muszą poświęcać czas na cele domowe takie jak gotowanie i opieka nad dziećmi, więc mniej czasu mogą poświęcać pracy zawodowej.