Ashampoo FireWall Pro 1.12 - pies stróżujący

Nowa wersja zapory sieciowej zawiera ulepszony interfejs graficzny oraz niewielkie poprawki. Jeśli poszukujesz rozbudowanego firewalla z dodatkowymi funkcjami związanymi z obsługą miesięcznych limitów transferu czy optymalizacją łącza internetowego, to Ashampoo FireWall Pro jest jedną z ciekawszych propozycji. Możesz bezpłatnie pobrać i testować program nawet przez 40 dni.

Ashampoo FireWall Pro 1.12 - pies stróżujący
Cieszący się ogromną popularnością program typu firewall produkowany przez firmę Ashampoo posiada również "starszego brata", który potrafi lepiej zabezpieczyć komputer. Zapora sieciowa potrzebna jest każdemu użytkownikowi, który posiada podłączenie do Internetu. Dzięki tej aplikacji można zminimalizować ryzyko ataku hakera, przejęcia kontroli nad maszyną lub pobraniu bez wiedzy użytkownika złośliwego kodu. Prosty interfejs pozwala na intuicyjną konfigurację całego programu. Program zajmuje niewiele przestrzeni w pamięci operacyjnej, a wyświetlane instrukcje pozwalają z łatwością zapanować nad bezpieczeństwem systemu.

Czym się różni wersja PRO od bezpłatnej? Oprócz tego, że za wydanie profesjonalne należy zapłacić 29,99 USD, to oferuje ono szereg zaawansowanych funkcji poprawiających bezpieczeństwo. Należy do nich aktywna ochrona przed trojanami, szkodliwymi plikami DLL i innymi "paskudztwami", które wykorzystują łącze internetowe do nielegalnych działań. Oprócz tego można ustawić porty jako niewidoczne dla innych komputerów w sieci (tzw. "stealth mode"). W przypadku skanowania portów przez intruza program automatycznie zablokuje tę możliwość a zaawansowani użytkownicy będą mogli skorzystać ze specjalnych reguł dotyczących ruchu do i z komputera.

Ponadto dostępnych jest tutaj szereg narzędzi związanych z przepustowością łącza internetowego. Możesz ustalić limit przesyłu danych w ciągu miesiąca na nieco niższą wartość niż zezwala twój operator internetowy (np. TP S.A. w usłudze Neostrada TP). Po wykorzystaniu limitu narzuconego przez firwall możesz przez kilka dni korzystać z łącza z pełną prędkością, mając świadomość, że musisz to robić rozważnie i nie pobierać zbyt dużych plików. W czasie rzeczywistym możesz obserwować statystyki wykorzystania łączą, zoptymalizować pobieranie plików. Dla rodziców istotną funkcją będzie zabezpieczenie całego łącza hasłem, bez którego nie będzie można korzystać z komunikatora, przeglądarki i innych aplikacji internetowych.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.