Ashampoo HDD Control 1.10 - poznaj tajemnice swojego dysku

Twardy dysk to szczególnie istotna część komputera ze względu na zgromadzone na nim dane. Należy więc regularnie kontrolować stan nośnika, by w razie potrzeby zabezpieczyć ważne pliki. Dobrym programem monitorującym jest Ashampoo HDD Control 1.10

Ashampoo HDD Control 1.10 - poznaj tajemnice swojego dysku

Ashampoo HDD Control 1.10

Ashampoo HDD Control to narzędzie do kompleksowej obsługi twardego dysku. Program monitoruje urządzenie, testuje jego wydajność i dba o prawidłową pracę. Aplikacja potrafi sprawdzić stan dysku kontrolując liczbę błędów podczas odczytu i zapisu, liczbę przeniesionych, uszkodzonych sektorów czy błędów pozycjonowania głowicy. Na tej podstawie generuje raport, informując użytkownika, czy urządzenie wymaga na przykład wymiany czy powinno jeszcze służyć bez żadnych problemów.

Program poinformuje również, jeżeli temperatura dysku przekroczy dopuszczalną granicę. Weryfikacja przeprowadzana jest w tle, w określonych odstępach czasu a komunikaty są wyświetlane na ekranie.

Ashampoo HDD Control 1.10 - poznaj tajemnice swojego dysku

Ashampoo HDD Control 1.10

Oprócz sprawdzania stanu technicznego dysku Ashampoo HDD Control może również porządkować nośnik. Aplikacja skasuje niepotrzebne pliki oraz zdefragmentuje jego dane. HDD Control ma również wbudowana funkcję defragmentacji proaktywnej, która polega na nieustannym porządkowaniu danych w tle, w trakcie pracy systemu.

Za pomocą aplikacji Ashampoo można przetestować wydajność twardego dysku, a następnie porównać w serwisie internetowym producenta z wydajnością dysków innych użytkowników. Program potrafi także kasować z dysku ślady pozostawiane podczas surfowania w internecie.

Aplikacja w wersji testowej działa 10 dni, a po zarejestrowaniu okres testowy zostaje wydłużony o kolejne 30 dni. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej i kosztuje 25 dolarów.

Pobierz: Ashampoo HDD Control 1.10

Informacje: www2.ashampoo.com/webcache/html/1/product_2_0065___USD.htm