Ashampoo Photo Optimizer 4 - recenzja programu do edycji zdjęć

Poprzedni Ashampoo Photo Optimizer był przyzwoitym, ale jednak niedoskonałym produktem. Jego największą słabością był brak narzędzi do edycji zdjęć oraz możliwości dodawania efektów specjalnych. W nowej wersji 4.0 programu Ashampoo Photo Optimizer znacznie rozbudowano zestaw dostępnych funkcji.


Ashampoo Photo Optimizer 4 - recenzja programu do edycji zdjęć

Ashampoo Photo Optimizer 4

Ashampoo Photo Optimizer - prostota i wygoda

Ashampoo Photo Optimizer jako fotoedytor zdjęć na poziomie podstawowym jest łatwy i wygodny w obsłudze. Photo Optimizer ma teraz więcej narzędzi do edycji zdjęć oraz dodawania efektów specjalnych oraz funkcję split screen, dzięki której widzimy jednocześnie zdjęcie przed i po edycji. Nowa wersja ma właściwie ten sam interfejs co poprzednia wersja.

Po prawej mamy drzewo plików w stylu Windows Explorera, które wyświetla wszystkie dyski i foldery w komputerze i w otoczeniu sieciowym. Kiedy klikniemy na folder z plikami JPEG, na górze ekranu pojawiają się miniatury zdjęć. Photo Optimizer wciąż importuje jedynie pliki JPG, ale potrafi zapisywać do następujących formatów: JPEG, BMP, PNG, TGA, TIFF.

Ashampoo Photo Optimizer - więcej efektów

O ile poprzednia wersja Ashampoo Photo Optimizer miała niewiele funkcji edycyjnych, to wersja nr 4 dostała m.in. takie efekty specjalne jak saturacja, rozmycie, wyostrzanie czy redukcja szumu. Możemy też zdjęcia specjalnie "zaszumiać" lub zamieniać je w antyczne fotografie.

Ashampoo Photo Optimizer - wydajniejszy, szybszy

Ashampoo Photo Optimizer został zoptymalizowany pod wykorzystanie procesorów wielordzeniowych i może teraz ładować większe zdjęcia (nawet do 45 megapikseli). Dostępne jest współdzielenie zdjęć przez Windows Mail, Facebooka oraz jako album internetowy w Picasa.

Ashampoo Photo Optimizer - trafny wybór dla początkujących fotografów

Photo Optimizer jest niezwykle prosty w użytkowaniu. Program jest kierowany dla początkujących użytkowników, którzy z pewnością będą zadowoleni z tego programu. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Ashampoo Photo Optimizer 4.0 wciąż może być zbyt uproszczony.

Ashampoo Photo Optimizer - cena i ocena

Ashampoo Photo Optimizer kosztuje 15 USD (przez 10 dni możemy korzystać z programu za darmo). Z drugiej strony zastanawiam się, czy w ogóle warto ten program kupować - są przecież dobre darmowe programy do edycji zdjęć np. wspomniana przeze mnie wcześniej Picasa.