Ashampoo WinOptimizer 8.02 - niezbędnik użytkownika Windows

Jeżeli wymagasz od systemu, by działał szybko, wydajnie i bezproblemowo powinieneś regularnie dostrajać go do własnych potrzeb. Przyspieszanie, zmiany w konfiguracji czy oczyszczanie ze zbędnych danych przeprowadzisz skutecznie za pomocą WinOptimizera


Werdykt PC Worlda

Ashampoo WinOptimizer 8.02

Ashampoo WinOptimizer to przydatny program o ogromnych możliwościach. Odstrasza zbyt wysoka cena (50 USD) - podobne narzędzia można mieć za darmo...

Zalety:

  • ogromna baza "tweaków"
  • możliwość szybkiej i głębokiej optymalizacji systemu
  • narzędzia do kasowania i odzyskiwania plików

Wady:

  • brak polskiej wersji językowej
  • próby instalacji niepotrzebnych narzędzi

Do pobrania:

Polecamy:

Zobacz także:

Więcej informacji:

Ashampoo WinOptimizer 8.02 to znany program do optymalizacji działania, przyspieszania i oczyszczania systemu operacyjnego. Pomaga dostosować Windows do własnych wymagań, zmienić szybko jego ustawienia, sprawić, że będzie działał szybciej i efektywnej.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu WinOptimizera 8 w oczy rzuca się od razu zmieniony interfejs. Został on unowocześniony i zoptymalizowany. Tak, jak poprzednio użytkownik może wybierać moduły i funkcje z okien programu bądź korzystać z prostych w obsłudze kreatorów. Aplikacja automatycznie wyszukuje i wyłącza niepotrzebne usługi systemowe, sprawdza najważniejsze ustawienia Windows i oczyszcza rejestr. Za jej pomocą poprawisz bezpieczeństwo danych, skasujesz ślady korzystania z Internetu i usuniesz niepotrzebne pliki znajdujące się na dysku.

Windows ujarzmione

WinOptimizer ceniony jest za rozbudowane możliwości konfigurowania systemu. Pozwala zmieniać setki ustawień i opcji Windows, modyfikować jego wygląd, dostosować zachowanie i sposób reakcji do własnych wymagań. Program oferuje narzędzia do konfiguracji multimediów, poprawy bezpieczeństwa, usprawniające korzystanie z sieci i Internetu. Za jego pomocą zmienisz sposób logowania do systemu bądź obsługę pamięci podręcznej i napędów. WinOptimizer pozwala również optymalizować szeroki wachlarz programów zewnętrznych. Współpracuje na przykład z Internet Explorerem, Firefoxem, Windows Media Playerem i aplikacjami Office.

Optymalizator rejestru kasuje niepotrzebne wpisy, wyszukuje uszkodzone klucze. Rozbudowany menedżer procesów pozwala zarządzać pamięcią systemową i błyskawicznie wyłączyć aplikację, która zabiera za dużo zasobów systemowych czy powoduje zawieszanie Windows. Funkcja doradcy sugeruje, które usługi są niepotrzebne w danej konfiguracji. Szybkość pracy Windows poprawia także narzędzie optymalizujące wykorzystanie łącza internetowego.

Ashampoo WinOptimizer wyposażony został w funkcje służące do odzyskiwania skasowanych plików. Odzyskiwanie może być przeprowadzone na partycjach FAT, FAT-32 i NTFS. Działa na dyskach skompresowanych i zaszyfrowanych. Obsługuje nośniki zewnętrzne. Program ma też wbudowane algorytmy nadpisywania danych, dzięki którym można usunąć pliki w taki sposób, by nie można było ich odczytać. Są wśród nich metody szybkie, jak również dokładniejsze, ale czasochłonne. Pliki można także szyfrować, tworzyć z nich bezpieczne, samorozpakowujące się archiwa, dzielić je na fragmenty i łączyć.

Co nowego w WinOptimizerze 8.02

W najnowszej wersji Ashampoo WinOptimizera znalazła się ponad setka różnych zmian i usprawnień.

Zoptymalizowano działanie programu i przyspieszono jego funkcjonowanie. Według autorów programu, ponad 5-cio krotny wzrost wydajności można zaobserwować podczas naprawy rejestru, kasowania śladów internetowych czy czyszczenia dysku. Nowy optymalizator wykorzystania zasobów systemowych opracowany został w ten sposób, by oferować wszystkie opcje dokładnie tam, gdzie są one potrzebne. Narzędzie działa w tle i może być przywołane przez użytkownika w dowolnej chwili.

Korzystanie z programu i przyspieszanie systemu ułatwia nowy kreator. Za jego pomocą użytkownik określa swoje preferencje, definiuje potrzeby i wymagania. Na podstawie tych informacji optymalizator automatycznie dobiera wszystkie niezbędne funkcje i ustawienia. Wszystkie funkcje i narzędzia zostały zebrane w nowym opracowanym specjalnie dla WinOptimizera 8 interfejsie.

W przeciwieństwie do poprzednich wersji, w chwili wydania Ashampoo WinOptimizer 8 nie ma polskiej wersji językowej. 10-dniowy okres testowy można po zarejestrowaniu przedłużyć o kolejne 30 dni. Podczas instalacji program proponuje zmianę strony startowej i domyślnej wyszukiwarki oraz instalację dodatkowego paska narzędziowego przeglądarki.