Ashampoo WinOptimizer - zestaw systemowych wytrychów

Dobrze zoptymalizowany system działa szybciej i wydajniej, rzadziej ulega awariom. Aby prawidłowo dostroić go do własnych wymagań można posłużyć się programem Ashampoo WinOptimzer. To ceniony przez wielu użytkowników, rozbudowany zestaw narzędzi do tweakowania, optymalizacji i przyspieszania pracy Windows.

Ashampoo WinOptimizer to zestaw narzędzi do zarządzania, optymalizacji i przyspieszania systemu operacyjnego. Przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Ashampoo WinOptimizer 7.22

Ashampoo WinOptimizer 7.22

Z funkcji programu można korzystać za pomocą prostych w obsłudze kreatorów, jak również samodzielnie uruchamiać poszczególne opcje. Czytelny podział na kategorie ułatwia odnalezienie właściwego narzędzia. WinOptimizer automatycznie wyszukuje i wyłącza niepotrzebne usługi systemowe, sprawdza najważniejsze ustawienia Windows, oczyszcza rejestr oraz kasuje ślady korzystania z Internetu i niepotrzebne pliki znajdujące się na dysku. Zmiany mają na celu przyspieszenie pracy, a także zwiększenie bezpieczeństwa.

Narzędzie do optymalizacji rejestru umożliwia odnalezienie i usunięcie niepotrzebnych wpisów, znajduje uszkodzone klucze i błędne odwołania. Rozbudowany menedżer procesów ułatwia zarządzanie pamięcią systemową i pozwala błyskawicznie wyłączyć aplikację, która zabiera za dużo zasobów systemowych, blokuje pracę, czy powoduje zawieszanie Windows. Funkcja doradcy sugeruje, które usługi są niepotrzebne w danej konfiguracji komputera i które można bez problemu wyłączyć. Informuje również, w jaki sposób wpływają one na bezpieczeństwo danych. Szybkość pracy Windows poprawia także funkcja optymalizująca wykorzystanie łącza internetowego.

WinOptimizer ceniony jest przez użytkowników, za rozbudowane możliwości tweakowania systemu. Za jego pomocą można szybko zmienić setki ustawień i opcji, zmienić wygląd Windows, dostosować jego zachowanie do własnych wymagań i sposób reakcji na dane zdarzenia. Dostępne są funkcje do konfiguracji multimediów, bezpieczeństwa czy korzystania z sieci i Internetu. Zmienisz między innymi funkcjonowanie urządzeń, sposób logowania do systemu, obsługę pamięci podręcznej i napędów. Oprócz systemu ustawienia obejmują także Internet Explorera, Firefoxa, Outlooka, Windows Media Playera i aplikacje Office

WinOtimizer pozwala odzyskać skasowane przez przypadek pliki i usunąć dane w taki sposób, by nie można było ich odczytać. Stosuje do tego kilka różnych metod. Są wśród nich szybkie ale mało bezpieczne, jak również zajmujące więcej czasu (na przykład metoda Guttmana) ale gwarantujące całkowite bezpieczeństwo. Odzyskiwanie może być przeprowadzone na partycjach FAT, FAT-32 i NTFS. Działa nawet na dyskach skompresowanych i zaszyfrowanych. Odnajduje zagubione dane na nośnikach zewnętrznych. Pliki można także szyfrować, tworzyć z nich bezpieczne, samorozpakowujące się archiwa, dzielić je na fragmenty i łączyć.

Użytkownikom Ashampoo WinOptimizer przyda się również na pewno funkcja pozwalająca zapisać zawartość i ułożenie ikon na pulpicie oraz narzędzie do wyłączania niepotrzebnych programów z autostartu. Aby sprawdzić rezultaty optymalizacji można posłużyć się wbudowanym narzędziem do pomiaru wydajności systemu. Jako zabezpieczenia przed zmianami, które mogą powodować awarie systemu WinOptimizer używa rozbudowanego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Monitoruje ono najważniejsze elementy systemu oraz zmiany wprowadzane za pomocą programu.

Ashampoo WinOptimizer oferowany jest w polskiej wersji językowej. Wariant testowy aplikacji działa 10 dni. Po zarejestrowaniu użytkownik otrzymuje kolejne 30 dni na testy. Program proponuje zmianę strony startowej i domyślnej wyszukiwarki oraz instalację zbędnego do pracy paska narzędziowego przeglądarki.