Ashampoo obsłuży Blu-ray

Firma Ashampoo zapowiedziała, że najnowsza wersja jej sztandarowego produktu - zestawu oprogramowania do zapisywania danych na nośnikach optycznych Ashampoo Burning Studio 5.5 - wyposażona zostanie w obsługę formatu Blu-ray.

Przedstawiciele Ashampoo mówią, że rozszerzenie funkcjonalności programu będzie praktycznie niezauważalne dla użytkowników - dane na płytach Blu-ray będą nagrywane tak samo, jak na nośnikach CD i DVD (które Ashampoo Burning Studio obsługuje w tej chwili). "Postanowiliśmy nie dodawać żadnego "trybu Blu-ray" - przecież klientów nie interesują szczegóły techniczne. Oni po prostu chcą bez problemu wypalać swoje dane na płytach" - tłumaczy Jan-Eric Duden z Ashampoo. Z zapowiedzi Dudena wynika, że po włożeniu do napędu nośnika aplikacja sama rozpozna, z jaką płytą ma do czynienia i odpowiednio poprowadzi proces wyboru plików i zapisania ich na nośniku.

Podstawowe prace nad najnowszą wersją Ashampoo Burning Studio (5.5) zostały już ukończone - w tej chwili trwa testowanie programu. Wkrótce powinien on zostać udostępniony użytkownikom.

Więcej informacji: Ahampoo.


Zobacz również