Ashlar-Vellum przedstawia Graphite

Firma Ashlar-Vellum zaprezentowała nową aplikację Graphite będącą pierwszym programem z rodziny Designer Elements, zestawu oprogramowania CAD i 3D.

Graphite przedstawiony przez firmę Ashlar-Vellum to pierwszy program z rodziny Designer Elements, w której skład wchodzą aplikacje typu CAD i 3D pracujące zarówno w systemach Windows jak i Mac OS. Według przedstawicieli firmy, Graphite oparty jest na tej samej technologii co platforma Vellum i zawiera system Vellum Drafting Assistant, który pozwala automatycznie pozycjonować współrzędne osi X,Y i Z oraz inne koordynaty projektu przed jego modelowaniem i renderowaniem. Aplikacja wyposażona została także w Vellum Intuitive Interface, który zdaniem przedstawicieli Ashlar- Vellum wymaga 'minimalnego przygotowania ze strony użytkownika'.

Paleta nawigacyjna pozwala przemieszczać się swobodnie w arkuszach warstw, program oferuje ponad 30 tysięcy symboli mechanicznych i CAD oraz opcje tworzenia symboli parametrycznych z dowolnego układu geometrycznego. Graphite zapewnia także opcję sprawdzania pisowni, obsługuje standardy ANSI, JIS, ISO, BAE, DIN i ASME GD&T oraz zapewnia rozbudowane opcje widoków. Program dostępny jest na stronie producenta, jego cena wynosi 995 USD, a jego wymagania to Macintosh G3 lub G4, system Mac OS 8.6- 9.1, 256MB pamięci RAM, 512MB pamięci wirtualnej, 150MB wolnego miejsca na dysku i napęd CD-ROM.

http://www.ashlar-vellum.com


Zobacz również