Ashley i Claire nie wystąpią w Resident Evil 6?

Resident Evil 6 to obecnie jeden z największych i najambitniejszych produkcji Capcomu. I choć o samej grze spekulowało się już od dłuższego czasu, nikt nie spodziewał się po oficjalnej zapowiedzi aż takiej bomby. Niestety, wielbiciele dwóch piękności znanych z poprzednich odsłon mogą poczuć się lekko rozczarowani.

Po opublikowaniu pierwszego zwiastuna, na "fanowskich" forach rozpętała się istna burza dyskusji m.in. na temat linii fabularnej i obecnych w Resident Evil 6 bohaterach. Wielu sądziło, że jedną z postaci występujących w trailerze jest Ashley Graham, jednak odtwórczyni jej roli w RE 4, Carolyn Lawrence, potwierdziła za pośrednictwem Twittera iż w żaden sposób nie jest zaangażowana w niniejszy projekt:

"Witajcie fani RE. Przykro mi to stwierdzić, ale nie odtwarzam swojej roli Ashley w RE6. Aby dowiedzieć się kim jest blondi na trailerze, musicie jeszcze poczekać…"

Serwis IGN podejrzewa, że jest nią nie kto inny, jak Sherry Birkin z Resident Evil 2.

Alyson Court, aktorka użyczająca głosu Claire Redfield również oznajmiła, że jej postać nie pojawi się w grze (Capcom, ranicie moje uczucia), aczkolwiek zaznacza, że do premiery pozostało jeszcze sporo czasu (20 listopada br.) i póki co nic nie jest przesądzone.


Zobacz również