Asianux 3.0 - system operacyjny dla firmy

Asianux 3.0 to najnowsza edycja rozbudowanego systemu Linux dla przedsiębiorstw, zaprojektowana dzięki współpracy firm Red Flag Linux, Miracle Linux i Haansof.

Asianux to zaawansowany system stworzony przez trzy azjatyckie korporacje (stąd nazwa dystrybucji). Jego największymi zaletami jest wysoka kompatybilność z wszelkimi urządzeniami zewnętrznymi oraz wysoki stabilność osiągnięta dzięki nowemu systemowi zabezpieczeń. Produkt jest wysoko ceniony przez takie firmy jak BEA, CA, Dell, EMC, Emulex, HP, IBM, Intel, NEC, Oracle, SAP, Symantec, SWSoft, Virtual Iron.

Edycja 3.0 przynosi ze sobą kilka nowości. System wspiera platformy IA32, X86-64, IA64 wraz z procesorami Quad-core Intela, AMD Barcelona i IBM OpenPower. Ponadto znalazło się miejsce na pełną implementację setek funkcji CGL (Carrier Grade Linux) 3.2, dając doskonałe podstawy dla aplikacji Carrier. Bezpieczeństwem oprogramowania i danych zajmuje się Redcastle, unikalny system ochrony komputera, znacznie różniący się od popularnego SELinux. Jest to zarazem jedna z pierwszych dystrybucji na świecie, która wspiera EFI (Extensible Firmware Interface) jednocześnie na platformach IA32 i IA64.

Pobierz obrazy ISO:

Asianux Server CD 1 3.0

Asianux Server CD 2 3.0

Asianux Server CD 3 3.0

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu.


Zobacz również