Aska Triper

Jeśli zdarza ci się szybko zapełniać pamięć cyfrowego aparatu fotograficznego, to z pewnością zainteresuje cię urządzenie o nazwie Triper, wyprodukowane przez japońską firmę Aska. Jest to przenośny "magazyn" na zdjęcia, w którego pamięci zapisać można do 160 GB fotografii.

Urządzenie wyposażone jest we wbudowany twardy dysk o pojemności 40, 80, 120 lub 160 GB. Zdjęcia można skopiować do pamięci Tripera na dwa sposoby - jeśli dysponujemy komputerem PC, możemy skorzystać ze złącza USB 2.0; jeśli nie - wystarczy wyjąć z aparatu kartę pamięci flash (Secure Digital lub CompactFlash) i umieścić ją we wbudowanym w Tripera czytniku kart.

Aska Triper

Aska Triper

Co ważne, urządzenie może nie tylko przechowywać zdjęcia, ale także je wyświetlać - na wbudowanym ekranie LCD o przekątnej 4,3" oraz rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Ale to wciąż nie wszystko - producent wyposażył również Tripera w funkcję odtwarzania muzyki (w formatach AAC oraz MP3) oraz filmów (w formacie MPEG-4).

Cenę najtańszej wersji urządzenia, wyposażonej w dysk o pojemności 40 GB, ustalono na 250 USD. Za wersję najdroższą (160 GB) zapłacić trzeba ok. 500 USD.