Asphalt 6: Adrenaline - recenzja (iPhone)

Najnowsza gra wyścigowa od Gameloft oferuje nam mnóstwo samochodów, tras i opcji tuningowania aut. Czyni to z Asphalt 6: Adrenaline na iOS jedną z najlepszych gier wyścigowych dostępnych na platformę mobilną.

Asphalt 6: Adrenaline umożliwia nam ściganie się i modyfikowanie samochodów takich jak Audi RSS, BMW Z4, Tesla Roadster Sport (jeden z naszych ulubionych) czy Abarth 500 SS. Możesz jeździć w egzotycznych lokacjach: Nassau na Bahamach, Charmonix we Francji, Cape Town w Południowej Afryce czy Hawana na Kubie. Niektóre samochody i lokacje nie są dostępne na początku gry. Musisz ukończyć kilka wyścigów i zarobić pieniądze umożliwiające odblokowanie ukrytego 'contentu'.

W Asphalt 6: Adrenaline trybów rozgrywki jest naprawdę dużo i są niezwykle zróżnicowane. Możesz wybrać klasyczną ścieżkę kariery, gdzie masz do dyspozycji wyścigi i wyzwania zlokalizowane na całej kuli ziemskiej. Drugą opcją jest "Free Race" gdzie tylko i wyłącznie od Ciebie zależy jak, z kim i gdzie chcesz się ścigać.

Zobacz również:

  • Jeśli tęsknisz za iPodem - mamy coś specjalnego!

Oba tryby dzielą się jeszcze na rodzaje. W rozgrywce Normal ścigasz się z sześcioma innymi kierowcami, a celem jest tylko wygrana. W Elimination i Beat’em All, Twoim musisz wyeliminować wszystkich przeciwników. W wyścigach Collector trzeba prostu wjeżdżać w przeszkody i zbierać pieniądze. Duel natomiast, polega na ściganiu się z jednym przeciwnikiem.

Do sterowania pojazdem na boki używasz akcelerometru iPhone'a. Jeśli chcesz natomiast skorzystać z hamulca, po prostu dotykasz lewej strony ekranu (analogicznie: prawa strona to przyspieszenie). Kontrola jest więc jak najbardziej intuicyjna.

Jesteśmy naprawdę pod dużym wrażeniem tego, co programiści z Gameloft zrobili z Asphalt 6: Adrenaline. Bardzo spodobała się nam możliwość modyfikacji samochodów (możesz zmienić ich kolor, wykonać tuning silnika, zawieszenia, itp.). Atrakcyjny jest również system nagród, gdzie otrzymujesz możliwość kupowania nowych samochodów za osiągnięcia uzyskane na torze.

Samochody, z którymi zaczynamy rozgrywkę nie różnią się od siebie zbyt widocznie. Trzeba przyznać, że Mini Cooper, Abarth 500 SS czy Nissan Z prowadzą się dokładnie tak samo. Jednak po wygraniu kilku wyścigów i wymianie samochodu na inny przeskok jest ogromny.

Wiele elementów z Asphalt 6: Adrenaline możesz znaleźć w innych grach wyścigowych. W dalszym ciągu jednak, rzadko kiedy udaje się w jednym tytule "zmieścić" tak dużą ilość różnorodnych opcji. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych gier wyścigowych dostępnych na iPhone'a.

Autor: Sam Felsing

Tłumaczenie: Maciej Merkułowski