Aspire 6530: nowy, multimedialny Acer

Acer zaprezentował nowy model laptopa z serii Aspire. Został on zaprojektowany zgodnie z koncepcją Gemstone, która ma przyciągać wzrok ciekawie zaprojektowanymi detalami. Jego cechą główną, oprócz wyszukanego wzornictwa, mają być również ponadprzeciętne osiągi.

Nowy laptop Acera został wyposażony w 16-calowy ekran o proporcji obrazu 16:9 i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Posiada on poszerzoną paletę barw WCG+, natomiast czas reakcji matrycy to 8 ms. Jego "sercem" jest dwurdzeniowy procesor AMD Turion X2 Ultra oraz chipset AMD M780G. W zależności od modelu, na pokładzie urządzenia znajdą się różne karty graficzne ATI Mobility Radeon HD. Oprócz tego komputer jest oferowany z nagrywarką Blu-ray lub dwuwarstwową nagrywarką DVD-Super Multi oraz z jednym lub dwoma dyskami Serial ATA. Za komunikację odpowiada moduł WiFi (b/g/draft-n), Bluetooth 2.0+EDR i LAN (1 Gb) oraz modem telefoniczny. Całość uzupełnia kamera internetowa wraz z dedykowanym oprogramowaniem.

Acer Aspire 6530

Acer Aspire 6530

Nowa seria komputerów oferowana jest z preinstalowanym systemem Windows Vista Home Premium. Cena za wersję podstawową została ustalona na około 3000 zł.