Aspire Timeline X - nowe laptopy z procesorami Sandy Bridge

Firma Acer rozpoczęła dostawy trzech nowych notebooków z serii Aspire. Jest wśród leciutki i bardzo szybki laptop Acer Aspire Timeline X 3830T.

Acer Aspire Timeline X - nowe notebooki z procesorami Intel Core.

Polecamy:

Zobacz także:

Aspire Timeline X 3830T posiada 13,3-calowy wyświetlacz i wspomniany w tytule dwurdzeniowy procesor Intel Core i5, oparty na architekturze Sandy Bridge. Laptop waży około 1,87 kg (4,12 funta) i pojawi się w kilku wersjach - o grubości od 22,1 mm aż po 29,1 mm.

Acer ogłosił również inne laptopy Aspire Timeline X. Mają one większe wyświetlacze i - podobnie jak 3830T - korzystają z procesorów Intel Core i5 (lub: Core i3) opartych na Sandy Bridge. Timeline 4830T posiada 14-calowy ekran i waży 2,21 kg, a Timeline 5830T większy, 15,6-calowy ekran przy wadze 2,54 kg.

Firmy takie jak Dell, Lenovo i Hewlett-Packard zapowiedziały już podobne, lekkie laptopy korzystające z układów Intel Core. Architektura Sandy Bridge pozwala na budowę mniejszych i bardziej energooszczędnych procesorów. To z kolei sprawia, że notebooki są cieńsze i lżejsze, a żywotność baterii znacznie dłuższa.

Nowe laptopy Acer Aspire Timeline X mogą pracować nawet do 9 godzin na jednym ładowaniu baterii. Komputery są już dostępne w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach Unii Europejskiej. Ich ceny wahają się od 600 do 800 dolarów.