Assasin’s Creed Odyseja - informacje i gameplay

Ubisoft podczas Gamescom ujawnił nowe informacje o grze Assasin’s Creed Odyseja. Poznaliśmy także datę premiery oraz platformy, na których zadebiutuje nowy Assasin.

Assasin's Creed Odyssey

Pierwsze informacje o AC: Odyseja pojawiły się w czerwcu na targach E3. Ubisoft zaledwie dwa miesiące później zdradził więcej informacji o grze, a także udostępnił 40 minutowy film z rozgrywki.

Nowa odsłona Assasin’s Creed to prequel części Origins, gdyż gracz zostanie przeniesiony z starożytnego Egiptu do antycznej Grecji. Akcja gry rozgrywa się w 431 roku przed naszą erą w chwili wybuchu konfliktu pomiędzy Spartą a Atenami. Nowością w tej części gry jest możliwość wyboru płci bohatera pomiędzy mężczyzną (Alexios) a kobietą (Kassandra).

Ubisoft zaimplementował w Assasin’s Creed Odyseja system dialogów. Gracz wchodząc w interakcję z NPC będzie mógł wybrać jedną z wielu odpowiedzi. Niektóre odpowiedzi prowadzą do pokojowego rozwiązania problemu, inne (bardziej konfliktowe) - do walki.

W Assasin’s Creed Odyseja pojawi się także możliwość żeglugi oraz walki na morzu, która była wprowadzona w części Black Flag. Ubisoft podczas Gamescomu zaprezentował także 40 minutowy film z rozgrywki, pod koniec którego bohater walczy z bossem.

Gra Assasin’s Creed Odyseja swoją premierę będzie miała 5 października 2018. Oprócz komputerów PC gra dostępna będzie także na konsole Xbox One oraz Playstation 4.