Assasin's Creed opóźnione

Smutną informację podał ostatnio Ubisoft. Firma oświadczyła, że jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów akcji tego roku, Assassin's Creed, nie ukaże się przed styczniem. Informacja dotyczy jednak tylko posiadaczy PC.

"Premiery na PC w tym roku nie będzie" - tak w ogromnym skrócie brzmiał komunikat producenta. Gracze nie posiadający konsol będą mogli cieszyć się grą Assasin's Creed dopiero w przyszłym roku.

Co ciekawe, data premiery na konsole Playstation 3 oraz Xbox 360 pozostała nadal niezmieniona. Ma się ona odbyć w listopadzie 2007 roku. Jednakże Ubisoft zastrzega sobie prawo do wyznaczenia dokładnej daty. Wniosek z tego można wyciągnąć taki, że programiści sami jeszcze nie wiedzą na kiedy uda im się w 100% przygotować tytuł. Dlatego też, nawet konsolowcy nie mogą być jeszcze niczego pewni.

Dla niewtajemniczonych warto przytoczyć parę faktów. Akcja Assassin's Creed rozgrywa się w roku 1191, podczas III wyprawy krzyżowej. Gracz wcieli się w członka sekty Haszyszynów. Jego zadaniem będzie wyeliminowanie dziewięciu postaci propagujących "pielgrzymki" przeciwko niewiernym. Podczas całej tej przygody, fani będą mieli okazję odwiedzić trzy wielkie miasta bliskiego wschodu: Akkę, Jerozolimę i Damaszek.

Tym co ma wyróżniać grę jest ogromna interaktywność z otoczeniem. Zdaniem twórców, w Assassin's Creed inteligencja NPCów ustawiona będzie na niespotykanym dotąd poziomie.

Z niecierpliwością czekamy na premierę tytułu. Mamy jednocześnie nadzieję, że kolejnych opóźnień już nie będzie.