Assassin's Creed III - pierwszy zwiastun

Assassin’s Creed III znajdzie się na sklepowych półkach 31 października 2012 roku, zachęcając graczy do wzięcia udziału w nieopisywanych szerzej wydarzeniach amerykańskiej Wojny Rewolucyjnej. Największy projekt w historii Ubisoftu wprowadza także do serii Assassin’s Creed nowego bohatera.

Connor

Po procesie produkcji trwającym ponad trzy lata i z ponad dwa razy większym budżetem niż poprzednie gry Ubisoftu, Assassin’s Creed III zostanie wydany na platformy Xbox 360, PlayStation 3 oraz Windows PC. Ponadto rozwijany jest także w wersji na najnowsze konsole Nintendo Wii U. Za projektem gry stoi studio Ubisoft Montreal oraz sześć innych, współpracujących z nim studiów wydawcy.

W akcji dziejącej się na tle wydarzeń rewolucji amerykańskiej u schyłku XVIII wieku, Assassin’s Creed III prezentuje nowego głównego bohatera, Ratohnhaké, potomka rdzennych Amerykanów i angielskich zdobywców. Przyjmując imię Connor, staje się nowym głosem o sprawiedliwość w odwiecznej wojnie pomiędzy Asasynami i Templariuszami. Gracze zostają Asasynami, którzy biorą udział w wojnie o uwolnienie się spod okrutnej tyranii, tocząc niesamowicie zaprojektowane i zaskakująco płynne walki, jakich jeszcze nie widziano w tej serii. Akcja niniejszej produkcji rozciąga się na czasy Wojny Rewolucyjnej, zabierając graczy w podróż od nieposkromionego środowiska naturalnego do tętniących życiem kolonialnych miast i porażających chaosem pól bitewnych gdzie Armia Kontynentalna Jerzego Waszyngtona mierzyła się ze wspaniałą Armia Brytyjską.

Zobacz również:

  • Anno 1404 History Edition dostępne za darmo! Sprawdź, jak odebrać

Assassin’s Creed III pracuje na nowym, rewolucyjnym silniku Ubisoft-AnvilNext, który stanowi całkowity przełom w dziedzinie jakości obrazu, modeli postaci i sztucznej inteligencji. Gra będzie zawierać oszałamiającą grafikę na niesamowitym poziomie, która niemalże przywróci kolonialną Amerykę do życia.

Akcja Assassin’s Creed III umiejscowiona jest w najbardziej rozbudowanym świecie z dotychczasowych części serii. Ponadto gracze dostaną ekscytującego, nowego bohatera oraz o wiele więcej możliwości toczenia rozgrywki. - mówi Yves Guillemot, współzałożyciel i CEO Ubisoftu. Nieważne czy jesteś wieloletnim fanem Assassin’s Creed, czy ta seria jest dla ciebie zupełną nowością - będziesz poruszony skalą rozmachu Assassin’s Creed III. - dodaje.

Można już przedpremierowo zamawiać Assassin’s Creed III przez UBIShop. Edycja kolekcjonerska będzie dostępna w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych pod koniec marca.

Nowa oprawa graficzna obejmie także Assassin’s Creed Recollection, grę planszową rozgrywaną w czasie rzeczywistym zaprojektowaną specjalnie na iPad.

Więcej informacji o serii dostępne jest na oficjalnej stronie Assassin’s Creed oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.

Serdecznie zapraszam na pierwszy zwiastun gry, zamieszczony poniżej.