Assassin's Creed Infinity - premiera, rozgrywka, fabuła. Wszystko, co wiemy

Sprawdź, co do tej pory wiadomo na temat powstającej gry Ubisoft, Assassin's Creed Infinity.

fot. Ubisoft

Ubisoft zapowiada, że Assassin's Creed Infinity będzie rewolucją dla całej serii. Gra ma być usługą, która będzie rosła i rozwijała się wraz z użytkownikami. Twórcy chcą czerpać wiedzę i doświadczenie z sukcesu takich tytułów jak GTA 5 i Fortnite. Assassin's Creed Infinity zostało niedawno oficjalnie zapowiedziane, jednak wiadomo już nieco na temat nadchodzącej produkcji Ubisoft.

Assassin's Creed Infinity - pierwsze doniesienia

Assassin's Creed Infinity ma być grą, która nie będzie tworzona przez jedno studio tak, jak było to dotychczas. Poszczególne oddziały do tej pory skupiały się na konkretnej odsłonie serii. W przypadku najnowszego dzieła Ubisoftu, w produkcję mają być zaangażowane studia w Montrealu i Quebec, które będą sprawować główną pieczę nad całym procesem. W oficjalnym ogłoszeniu możemy przeczytać:

Wraz z ogłoszeniem nowej zawartości do Assassin's Creed Valhalla, chcieliśmy podzielić się kilkoma ważnymi informacjami na temat utalentowanych i kreatywnych umysłów, które będą teraz pracować w ramach współpracy między studiami Ubisoft Montreal i Ubisoft Quebec – to one będą kierować, rozwijać, ewoluować i definiować ogólną przyszłość Assassin's Creed, w tym ważny nadchodzący, wczesny projekt o nazwie kodowej Assassin's Creed Infinity.(...) Mamy nadzieję, że dołączysz do nas w tej niesamowitej podróży i nie możemy się doczekać, aby w późniejszym terminie podzielić się z tobą dalszymi informacjami o Assassin's Creed Valhalla i Assassin's Creed Infinity.

Assassin's Creed Infinity - free-to-play MMO, czy jeszcze coś innego?

Assassin's Creed Infinity zostało dopiero zapowiedziane, więc twórcy nie zdradzili jeszcze, jaka będzie dostępność do tytułu. Możemy domniemywać, że skoro gra ma być "doświadczeniem", w którym będzie się rozwijać wraz z użytkownikami, możemy dostać darmowy tytuł, oparty na mikropłatnościach. Pozwoli to na ciągły rozwój platformy, oraz stały napływ nowych graczy. Na oficjalne informacje w tej sprawie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zobacz również:

  • Far Cry Beyond - Ubisoft zapowiada kolejną grę
  • AC Valhalla otrzyma kolejne darmowe DLC. Discovery Tour nadchodzi

Pojawiają się informacje, że twórcy Assassin's Creed Infinity chcą czerpać inspiracje z takich produkcji jak Fortnite czy GTA 5. Są to gry usługi, które przez cały czas po premierze się zmieniają. Najnowsza odsłona Grand Theft Auto została wydana w 2013 roku. Tryb sieciowy wciąż jest aktywny i rozbudowywany, a gra przez lata plasuje się na szczytach list bestsellerów. To może być dobra droga dla serii Assassin's Creed.

Assassin's Creed Infinity - świat, epoki, rozgrywka

Assassin's Creed Valhalla (fot. Ubisoft)

Assassin's Creed Valhalla (fot. Ubisoft)

W ciągu ostatnich lat, Ubisoft wraz z serią Assassin's Creed zabrał nas do przeróżnych epok historycznych. Braliśmy udział w wojnie peloponeskiej, byliśmy świadkami rewolucji przemysłowej w Londynie, przemierzaliśmy morza w towarzystwie piratów, ale także trafiliśmy na Atlantydę oraz do mitycznej krainy Asgard. Ubisoft stworzył Animusa, narzędzie, dzięki któremu może połączyć te wszystkie elementy w jedną spójną całość. Bardzo możliwe, że w Infinity będziemy mogli wędrować pomiędzy różnymi epokami wykonując zadania i eksplorując świat. Naszą bazą wypadową może być laboratorium usytuowane w teraźniejszości.

[Aktualizacja 21.07.2021]

Assassin's Creed Infinity ma się mocno skupiać na wątkach fabularnych. W swojej wypowiedzi potwierdził to Frédérick Duguet, dyrektor finansowy Ubisoft:

Jeśli chodzi o projekt o kryptonimie Infinity, mamy ekscytujące plany na przyszłość, które mają potencjał, by znacząco rozszerzyć zarówno zasięg marki, jak i cykliczny profil, jednocześnie pozostając wiernym dziedzictwu Assassin's Creeds, czyli bogatym fabularnym doświadczeniom. Znajduje się on we wczesnej fazie rozwoju i podzielimy się większą ilością szczegółów w odpowiednim czasie.

Assassin's Creed Infinity - data premiery i platformy

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennikarza Bloomberg, Jasona Schreiera, gra ma się pojawić na rynku w 2024 roku lub później. Biorąc pod uwagę ramy czasowe, Assassin's Creed Infinity zostanie wydane na PC, Xbox Series X oraz PS5. Chyba, że do tego czasu doczekamy się kolejnej generacji konsol.

Assassin's Creed Infinity - trailer

Gra Assassin's Creed Infinity jest aktualnie w bardzo wczesnej fazie rozwoju. W tej chwili nie mamy co liczyć na zwiastun, teaser ani nawet na oficjalne grafiki z produkcji. Zapewne najwcześniejszą datą publikacji pierwszych materiałów może być połowa 2023 roku. W tym czasie, jeśli nic się nie zmieni i Ubisoft z jakiś przyczyn nie porzuci produkcji, prace powinny być już w takim stadium, że twórcy będą w stanie udostępnić pierwsze materiały z gry.

Zobacz także: Diablo 4 - premiera, zwiastun, rozgrywka. Sprawdź, co wiemy