Assassin's Creed Infinity z kolejnymi szczegółami. Szykuje się epicka opowieść [PLOTKA]

W sieci pojawiły się kolejne przecieki dotyczące Assassin's Creed Infinity. Opublikowała je osoba podająca się za pracownika Ubisoft.

Assassin's Creed Infinity

O Assassin's Creed Infinity bardzo mało do tej pory wiadomo. Jakiś czas temu pojawił się dość wiarygodnie brzmiący przeciek, z którego mogliśmy się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy dotyczących m.in. centrum społecznościowego, które ma być główną bazą wypadową. Najnowsze informacje, które na Reddicie przekazał użytkownik podający się za pracownika Ubisoftu zdają się to wszystko potwierdzać.

W wątku utworzonym przez niego na forum możemy przeczytać, że gra będzie dostępna jedynie na PC, konsolach Xbox Series X/S, PS5 oraz Google Stadia i Amazon Luna. Ponadto Assassin's Creed ma być sprzedawany w kwocie 59,99 dolarów, ale deweloperzy rozważają nadal stworzenie gry w modelu free-2-play.

Zobacz również:

  • Assassin's Creed Mirage - premiera, trailer, przedsprzedaż. Wszystko, co wiemy o grze
  • Assassin's Creed Infinity - Ubisoft rozwiewa marzenia i ucina domysły. Kiedy premiera i czym będzie Infinity?

W najnowszej produkcji Ubisoftu mamy dostać wspólny świat, który jest osadzony w czasach współczesnych. Gracze stworzą własne postaci i z tego centrum będziemy wyruszać do historycznych lokacji. Część z nich ma być wzorowana na tych znanych z poprzednich części gier, ale zostaną stworzone też całkowicie nowe obszary. Poszczególne okresy mają być nazwane "Erami".

W dniu premiery mamy otrzymać dostęp do kilku epok. Kolejne będą dodawane jako nowa zawartość już w trakcie "życia" gry. Assasin's Creed Infinity ma być rozwijany w formie sezonów, gdzie każdy otrzyma nową erę oraz zadania do wykonania.

Aktualnie mają być znane 3 Ery dostępne w Assassin's Creed Infinity:

  • Rzym, 1502 - mamy się w niej wcielić w jednego z Asasynów zwerbowanych przez Ezio w Assassin's Creed Brotherhood.
  • Okupowana Francja, 1943 - tutaj po raz pierwszy w całej serii gier ma być wprowadzona w pełni rozwinięta broń palna. Główna linia fabularna ma być skupiona wokół Asasynów współpracujących z 2. Dywizją Pancerną, która pomaga w wyzwoleniu Paryża i walce z przywódcami Osi, którzy mają powiązania z Templariuszami.
  • Chiny, 1634 - wraz z grupą Asasynów mamy pomóc lokalnej rebelii chłopskiej podczas panowania dynastii Ming.

W momencie premiery mają być dostępne jeszcze 2 Ery.

Na potwierdzenie tych wszystkich informacji przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać. Trzeba jednak przyznać, że brzmią dość wiarygodnie i taka koncepcja gry mogłaby się doskonale sprawdzić.

Zobacz także: Matrix - najciekawsze gry z uniwersum


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: