Assassin's Creed Mirage - premiera, trailer, przedsprzedaż. Wszystko, co wiemy o grze

Jesteście ciekawi informacji na temat Assassin's Creed Mirage? Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze nowości.

Assassin's Creed Mirage (fot. Ubisoft)

Mirage to najnowsza odsłona serii Assassin's Creed od Ubisoft. Znana wcześniej pod kodową nazwą Rift gra zabierze nas do Bagdadu. Co wiemy o nadchodzącej części?

Assassin's Creed Mirage - data premiery

Dokładna data premiery Assassin's Creed Mirage nie jest jeszcze znana. Mówi się, że tytuł zadebiutuje na rynku wiosną 2023 roku, pomiędzy kwietniem i czerwcem. Na szczegóły musimy jeszcze jednak poczekać. Tom Henderson powiedział jednak, że produkcja zaliczyła już dwukrotne opóźnienie i premiera może odbyć się dopiero w sierpniu tego roku roku.

Zobacz również:

  • Assassin’s Creed Valhalla w Xbox Game Pass coraz bliżej? Ubisoft i Microsoft szykują się do dużego ogłoszenia

Produkcja Ubisoft trafi na PC oraz konsole Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Co ważne, osoby, które zdecydują się na zakup gry na sprzęt poprzedniej generacji, będą mogli liczyć na bezpłatną aktualizację dla PS5 lub Xbox Series X/S.

Swoje pięć groszy co do premiery dołożył także użytkownik o nicku ScriptLeaksR6, który na Twitterze poinformował, że debiut gry może się odbyć dopiero w przyszłym roku. Tom Henderson jednak zaciągnął języka i poinformował:

Rozmawiałem z wieloma osobami i Assassin's Creed Mirage wciąż ma termin premiery do końca sierpnia (...). Gameplay z Mirage ma się pojawić na E3.

Pojawiły się jednak plotki mówiące o tym, że gra zaliczyła kilkumiesięczne opóźnienie. W związku z tym premiera może odbyć się dopiero jesienią tego roku. Na oficjalne stanowisko Ubisoftu musimy jednak jeszcze zaczekać.

Assassin's Creed Mirage - lokalizacja i bohater

Assassin's Creed Mirage zabierze nas do Bagdadu w 861 roku. Mamy więc do czynienia z wydarzeniami rozgrywającymi się na 20 lat przed tym co poznaliśmy w Valhalli. Wcielimy się tutaj w postać Basima Ibn Ishaq, czyli bohatera, którego pokochało wielu graczy.

Poznamy tutaj jego wczesne lata życia, kiedy to trudnił się profesją złodzieja, zanim odnalazł go tajny zakon - Hidden Ones.

Wspomniany wcześniej Bagdad ma być centralną lokacją. Będziemy mogli zwiedzić 4 główne regiony miasta. Ma ono być niezwykle żywe i "bujne" oraz zapełnione mnóstwem ludzi. Co ważne, podczas rozgrywki zwiedzimy także Alamut, czyli legendarną, pierwszą siedzibę Asasynów. Ze względu na czas, w którym osadzona jest rozgrywka, będzie ona jeszcze w budowie, jednak ma odegrać znaczącą rolę w całej opowieści.

Poznaj historię Basima, przebiegłego ulicznego złodzieja, który szuka odpowiedzi i sprawiedliwości, poruszając się po gwarnych ulicach Bagdadu w IX wieku. Dzięki tajemniczej, starożytnej organizacji znanej jako Ukryci, stanie się śmiertelnie niebezpiecznym Mistrzem Asasynów i zmieni swój los w sposób, którego nigdy nie mógł sobie wyobrazić.

Assassin's Creed Mirage - rozgrywka i najważniejsze elementy

Assassin's Creed Mirage ma bardzo mocno wrócić do korzeni serii i opierać się na rozgrywce znanej z 1 pierwszej części gry. Oznacza to, że rozgrywka będzie mocno liniowa, dialogi nie będą zawierały opcji wyborów. Nie wybierzemy także płci bohatera. Zabraknie również systemu progresji.

Mirage będzie przygodową grą akcji napędzaną fabułą, w której ważną rolę będzie odgrywała eksploracja terenów oraz zabójstwa z ukrycia, czyli to, za co mnóstwo osób pokochało tę serię. Do eliminacji przeciwników użyjemy ukrytego ostrza oraz rozmaitych pułapek.

Przejście gry ma zająć około 15-20 godzin. W rozmowie z serwisem IGN kilka słów na temat produkcji powiedział Marc-Alexis Côté:

Mirage to mniejszy projekt Assassin's Creed. Został stworzony z okazji15-lecia serii. Dlatego używamy naszego nowoczesnego silnika z Valhalli, aby zbudować mniejszy tytuł, który oddaje hołd naszej oryginalnej grze, skupiając się w większym stopniu na skradaniu, walce w zwarciu, parkourze i gęściej zaludnionym mieście, które wraca do naszych korzeni na Bliskim Wschodzie z Bagdadem w roli głównej.

Assassin's Creed Mirage - trailer

Podczas Ubisoft Forward twórcy oficjalnie ogłosili grę i opublikowali zwiastun produkcji.

Na powyższym zwiastunie możemy zobaczyć stworzenie, które nazywa się "djiin". Według mitologii może to być przyjazne stworzenie pomagające ludziom lub wręcz przeciwnie. Fani snuli wiele teorii na ten temat. W dyskusję postanowiła włączyć się Sarah Beaulieu, reżyserka fabuły z Ubisoftu.

Stworzenie, które Basim widzi w zwiastunie Assassin's Creed Mirage, to rzeczywiście dżin (nazywamy go „jinni”, używamy arabskiego słowa). Widziałam Wasze teorie na jego temat: mnóstwo świetnych pomysłów, ale żadna z nich nie jest bliski prawdy. Nie martwcie się, niedługo spotkacie naszego dżina...

W oczekiwaniu na Assassin's Creed Mirage, możemy zobaczyć 20-minutowy gameplay z mobilnej wersji Assassin's Creed Jade.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: