Assassin’s Creed Ragnarok jednak tylko z jednym bohaterem? Mamy nowe informacje na temat kolejnej odsłony serii o Asasynach

Kolejne informacje dotyczące nowej odsłony serii Assassin's Creed ujrzały światło dzienne. Możliwe, że w Ragnarok nie otrzymamy możliwości wyboru bohatera.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy was o przybliżonej dacie premiery kolejnej odsłony serii Assassin's Creed i pierwszych szczegółach na jej temat. Dzisiaj z kolei, inne źródło zaprzecza niektórym wczorajszym spekulacjom.

Według najnowszych informacji, akcja gry Assassin’s Creed Ragnarok przeniesie nas do początków roku 1000. Gracze wcielą się w postać duńskiego wikinga i tu największe zaskoczenie - nie będzie możliwości wyboru płci protagonisty. Bohater gry jest ustalony odgórnie i będzie nim mężczyzna. Wcześniej spekulowano, że Ragnarok wzorek AC: Odyssey zaoferuje nam dwóch bohaterów do wyboru, wydaje się jednak, że jest to już nieaktualne.

Dowiedzieliśmy się również, że mapa gry pozwoli nam zwiedzić tereny: Danii, południowej Szwecji, Norwegii, ale również Irlandii i Anglii. W całej historii istotną rolę ma odegrać scena polityczna królestw Saxonów. Choć Ragnarok ma być w dużej mierze wiarygodne historycznie, to w grze nie zabraknie odwołań do kultury i wierzeń ludów z tamtego okresu.

Możemy się zatem spodziewać obecności bóstw z mitologii nordyckiej (np. Odyn, Thor, Loki, Helia), ale również celtyckiej. Dla sympatyków ostatnich dwóch odsłon serii Assassin's Creed nie jest to wiele zaskoczenie, bowiem zarówno Orgins, jak i Odyssey pozwalały na spotkanie mitycznych stworzeń i istot.

Choć powyższe informacje wydają się dość szczegółowe i wiarygodne, to należy pamiętać, że wciąż są to jedynie spekulacje i do oficjalnej prezentacji Assassin’s Creed Ragnarok może się jeszcze wiele zmienić.

źródło: wccftech.com