Assassin's Creed: Valhalla - Ubisoft prezentuje nowy tryb i zapowiada ostatnie DLC

Podczas dzisiejszego wydarzenia Ubisoft przedstawił swoje plany dotyczące Assassin's Creed Valhalla.

Assassin's Creed Valhalla (fot. Ubisoft)

Wiem, że może były to tylko naiwne życzenia, jednak miałem nadzieję, że podczas dzisiejszego wydarzenia Ubisoftu, które zostało w pełni poświęcone serii Assassin's Creed dowiemy się nieco więcej na temat Assassin's Creed Rift lub Assassin's Creed Infinity. Niestety jedyne informacje podczas pokazu dotyczyły nowej zawartości do Valhalli oraz ulepszonej wersji Origins.

Nie oznacza to jednak, że nie dowiedzieliśmy się niczego ciekawego. Assassin's Creed: Valhalla będzie przez twórców nadal wspierana, a gracze będą mogli sprawdzić nowe bronie, niedostępne wcześniej lochy oraz wziąć udział w kolejnych festiwalach. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że zupełnie za darmo zostanie udostępniony nowy tryb o nazwie The Forgotten Saga. Twórcy nazywają go "najbardziej ambitnym trybem", jaki pojawił się w Assassin's Creed Valhalla i będzie inspirowany rozgrywką typu rogue-like. Będzie dostępny bez dodatkowych opłat latem tego roku.

Zobacz również:

Wszystko jednak wskazuje na to, że historia opowiedziana w Valhalli powoli się kończy. Podczas pokazu mogliśmy usłyszeć, że pod koniec roku gracze otrzymają dostęp do nowej zawartości fabularnej, która będzie "ostatnim odcinkiem historii Eivor".

Wszystko łączy się ze sobą w jedną całość, ponieważ deweloper zapowiedział na wrzesień tego roku wydarzenie, podczas którego zostanie zaprezentowana nowa gra z serii Assassin's Creed. Zapewne chodzi tutaj o Rift, chociaż być może otrzymamy także oficjalne informacje na temat projektu Infinity. Na to musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy.