Assassin’s Creed Valhalla na pierwszym, rewelacyjnym zwiastunie. Premiera już w listopadzie?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Ubisoft zaprezentował nam dzisiaj pierwszy trailer nowej, długo wyczekiwanej, odsłony serii Assassin’s Creed.


Cierpliwość się opłaca, po miesiącach plotek i spekulacji, nowy Assassin’s Creed został wreszcie zapowiedziany. Wczoraj poznaliśmy już tytuł – Valhalla, dzisiaj natomiast Ubisoft zaprezentował pierwszy filmowy zwiastun. Choć to zaledwie CGI, to Assassin’s Creed Valhalla już teraz zapowiada się wyjątkowo interesująco. Zresztą zobaczcie sami.

Assassin’s Creed Valhalla - Co wiemy do tej pory?

Nadchodząca część Assassin’s Creed była bohaterem branżowych plotek już od miesięcy, na szczęście, teraz nie musimy już spekulować i wiemy, że Valhalla pozwoli nam wcielić się w wikińskiego wojownika (niestety nie wiemy czy, na wzór Odyssey, otrzymamy możliwość wyboru płci). Z całą pewnością przyjdzie na zwiedzić (i złupić) Brytanię. Co istotne, po krótkiej nieobecności (w Odyssey) do wyposażenia głównego bohatera powróci, kultowe już, ukryte ostrze, choć tym razem nieco inaczej zamontowane.

Zobacz również:

Assassin’s Creed Valhalla może być również największą grą w historii serii. Potwierdzono już, że nad tytułem pracuje aż 15 zespołów deweloperskich.

Assassin’s Creed Valhalla – przypuszczenia i spekulacje

Większość dotychczasowych plotek znalazła swoje potwierdzenie w rzeczywistości, możemy się zatem spodziewać, że i pozostałe (dotąd niepotwierdzone) ostatecznie okażą się prawdą. Najprawdopodobniej, akcja gry Assassin’s Creed Valhalla przeniesie nas w okolice roku 1000 (możliwe, że nieco później). Wiele wskazuje na to, że historia skupiona będzie wokół inwazji Normanów na Anglię.

Ogromna mapa świata gry ma się jednak nie ograniczać tylko do Anglii czy Irlandii, ale możliwe będzie zwiedzenie również Danii, południowej Szwecji czy Norwegii. Śmiało możemy założyć, że do naszej dyspozycji otrzymamy statek. Dzisiejszy zwiastun sugeruje również, że nie obędzie się bez interwencji istot nadprzyrodzonych, w tym wypadku bóstw z mitologii nordyckiej.

Kiedy premiera?

Zgodnie z ujawnionymi dzisiaj informacjami, Assassin’s Creed Valhalla zadebiutuje pod koniec 2020 roku. Choć dokładna data nie została jeszcze ujawniona, to w niemieckim Amazonie przez krótki czas gra pojawiła się w przedsprzedaży z datą premiery ustaloną na 17 listopada, co biorąc pod uwagę historię serii, jest bardzo wiarygodną datą.

Assassin’s Creed Valhalla będzie najprawdopodobniej tytułem cross-genowym, co oznacza, że trafi zarówno na konsole Xbox One i PlayStation 4, jak również na Xbox Series X i PlayStation 5.

Zobacz również: Hitman - pierwszy sezon przygód słynnego zabójcy za darmo na PlayStation 4