Assassin’s Creed Valhalla - nad grą pracuje aż 15 zespołów

Assassin’s Creed Valhalla zapowiada się na największy projekt Ubisoftu w historii, nad grą pracowała armia deweloperów.

Ubisoft oficjalnie zapowiedział już nową odsłonę serii Assassins's Creed, wiemy także, że wcielimy się w wikińskiego wojownika i ruszymy na podbój europy. Za kilka godzin powinniśmy poznać nieco więcej szczegółów, a to za sprawą pierwszego zwiastuna produkcji, którego transmisja odbędzie się już dzisiaj o godzinie 16:45 (choć sam trailer pokazany zostanie najprawdopodobniej dopiero o 17:00).

Swojej radości z powodu zapowiedzi tytułu nie ukrywali również sami twórcy, których, jak się okazuje, jest całkiem sporo. Główną pieczę nad Assassin’s Creed Valhalla sprawuje Ubisoft Montreal, a więc jeden z najbardziej doświadczonych wewnętrznych zespołów Ubisoftu. Jak przyznali przedstawiciele studia, stworzenie Valhalli nie byłoby możliwe bez wsparcia dodatkowych 14 zespołów deweloperskich!

Zobacz również:

  • AC Valhalla z długo oczekiwaną zmianą! Premiera już jutro

Ogromne gratulacje dla naszych wojowników ze studia za całą dobrą pracę i pasję, która doprowadziła do tej prezentacji. Chcielibyśmy również podziękować 14 studiom współtworzącym na całym świecie. Wiecie kim jesteście i jesteśmy wdzięczni za wasze oddanie! - Ubisoft Montreal

Jest to bez wątpienia bezprecedensowa sytuacja w branży gier. Oczywiście zdarza się, że nad jedną produkcją pracują liczne studia, jednak pierwszy raz dowiadujemy się o tak ogromnej ich liczbie, zaangażowanych w jeden projekt.

Zobacz również: PS Plus maj 2020 – Poznaliśmy darmowe gry, lekka zadyszka Sony

źródło: vg247.com