Assassin’s Creed Valhalla - nad grą pracuje aż 15 zespołów

Assassin’s Creed Valhalla zapowiada się na największy projekt Ubisoftu w historii, nad grą pracowała armia deweloperów.

Ubisoft oficjalnie zapowiedział już nową odsłonę serii Assassins's Creed, wiemy także, że wcielimy się w wikińskiego wojownika i ruszymy na podbój europy. Za kilka godzin powinniśmy poznać nieco więcej szczegółów, a to za sprawą pierwszego zwiastuna produkcji, którego transmisja odbędzie się już dzisiaj o godzinie 16:45 (choć sam trailer pokazany zostanie najprawdopodobniej dopiero o 17:00).

Swojej radości z powodu zapowiedzi tytułu nie ukrywali również sami twórcy, których, jak się okazuje, jest całkiem sporo. Główną pieczę nad Assassin’s Creed Valhalla sprawuje Ubisoft Montreal, a więc jeden z najbardziej doświadczonych wewnętrznych zespołów Ubisoftu. Jak przyznali przedstawiciele studia, stworzenie Valhalli nie byłoby możliwe bez wsparcia dodatkowych 14 zespołów deweloperskich!

Ogromne gratulacje dla naszych wojowników ze studia za całą dobrą pracę i pasję, która doprowadziła do tej prezentacji. Chcielibyśmy również podziękować 14 studiom współtworzącym na całym świecie. Wiecie kim jesteście i jesteśmy wdzięczni za wasze oddanie! - Ubisoft Montreal

Jest to bez wątpienia bezprecedensowa sytuacja w branży gier. Oczywiście zdarza się, że nad jedną produkcją pracują liczne studia, jednak pierwszy raz dowiadujemy się o tak ogromnej ich liczbie, zaangażowanych w jeden projekt.

Zobacz również: PS Plus maj 2020 – Poznaliśmy darmowe gry, lekka zadyszka Sony

źródło: vg247.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: