Assassin's Creed i Call of Duty szturmują Vitę [E3 2012]

Już miałem zamiar doczepić dokuczliwy komentarz o słabym wsparciu PlayStation Vita na tegorocznej imprezie E3, gdy w tej samej chwili na horyzoncie zamajaczyły dwa nowe tytuły o istotnym znaczeniu.

Assassin's Creed III: Liberation

Pierwszym z nich jest Call of Duty Black Ops: Declassified, który pojawi się na handheldzie Sony prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Wydawca ku rozpaczy graczy nie podzielił się jednak z prasą żadnymi szczegółami nt. gry poza tym, że będzie to "w pełni funkcjonalny shooter zaopatrzony w multiplayer oraz tryb dla pojedynczego gracza".

Inaczej sprawa ma się odnośnie przenośnej wersji Assassin’s Creed. Nie będzie to - jak mogło się początkowo wydawać - konwersja zawartości nadchodzącej odsłony z konsol stacjonarnych, lecz oddzielny, pełnoprawny tytuł stworzony wyłącznie z myślą o PS Vita. Poznamy w nim losy żeńskiej zabójczyni Aveline De Granpre, która pragnie powstrzymać hiszpańskie wojsko przed podbiciem Luzijany. Fabuła zostanie umieszczona m.in. na ulicach Nowego Orleanu i będzie swoistym uzupełnieniem opowieści Connora z Assassin’s Creed III.

Zobacz również:

  • NVIDIA i Google przechodzą do obozu Sony. Poszło o przejęcie Activision Blizzard

Assassin’s Creed III: Liberation będzie napędzany nowym silnikiem oraz nie pogardzi innowacyjnymi rozwiązaniami wykorzystywanymi przez dotykowy panel, czujnik ruchu, NEAR itd. Premierę wyznaczono na 31 października br. Wraz z nią w sklepach pojawi się limitowana edycja PlayStation Vita w białej obudowie z funkcją Wi-Fi i 4GB pamięci RAM. Poniżej zapraszam do obejrzenia debiutanckiego zwiastuna gry.