Assassin's Creed - kolejna część w 2012 roku

CEO Ubisoftu potwierdził to, co uważaliśmy już za pewne. Kolejne przygody Desmonta trafią do naszych konsol w nadchodzącym roku.

Nie podane zostały jednak żadne konkretne szczegóły. Jak twierdzą sami twórcy: "To będzie kolejna pełnoprawna produkcja, na temat której udzielimy więcej informacji w nadchodzących miesiącach".

W przyszły wtorek, który wypada 15 listopada do sklepów trafia nowy Assassin's Creed: Revelations.

Niedawno wypowiadał się również jeden z developerów gry, Alexander Amancio który stwierdził że Ubisoft chce zwiększyć odstępy w jakich są wydawane gry z tej serii, mają jednak nieco związane ręce ponieważ fabuła nadchodzącej produkcji jest ściśle związana z konspiracją dotyczącą końca świata który ma nastąpić w 2012 roku.

"Linia czasu którą nakreśliliśmy w Assassin's Creed kręci się wokół spisku o końcu świata w Grudniu 2012. Ten czas zbliża się ogromnymi krokami, a oczywistym jest że swoją historię powinniśmy opowiedzieć przed tą datą", mówi Amancio.

"Mamy cykl Altaira, oraz cykl Ezio i oba mają się zakończyć w nadchodzącym Revelations. Jest również opowieść Desmonta który ma zakończyć się w Grudniu przyszłego roku. Jednak w całej serii znajduje się wiele cyklów, to jest całe założenie. Historia jest naszym placem zabaw."

Zapraszam również do obejrzenia filmu o historii assassynów oraz gameplay z gamescomu.