Astaro Report Manager - jeszcze bezpieczniej

Firma Astaro, producent jednego z najlepszych systemów bezpieczeństwa opartego na open source - Astaro Security Linux - zapowiedziała wydanie kolejnego narzędzia. Będzie nim Astaro Report Manager, przeznaczony do zbierania i analizy danych, który ma ułatwić pracę administratorów sieci.

Report Manager będzie współpracował nie tylko z aplikacjami firmy Astaro, ale narzędziami do ochrony sieci takich firm, jak Cisco, Check Point, Fortinet, McAfee, Nokia, Juniper Networks/NetScreen, SonicWALL, Symantec, czy WatchGuard. Wszystkie zebrane dane, m.in. pliki logów z zapory ogniowej, skanerów, itp. będą dokładnie analizowane, a wyniki przedstawione zostaną w szczegółowych, graficznych raportach.

Dane te będzie można przeglądać, drukować lub przesłać pocztą elektroniczną m.in. w formatach HTML, Microsoft Word, Excel, oraz PDF. Dzięki Astaro Report Manager administratorzy sieci będą mogli szybciej reagować na wykryte w systemie lub w działaniu sieci nieprawidłowości, będą również w posiadaniu cennych informacji w przypadku konieczności wykonaniu audytu powłamaniowego.

Astaro Report Manager ma być dostępny w połowie października i będzie sprzedawany w pakietach z licencją do 100 i powyżej 100 użytkowników.

Więcej informacji: http://www.astaro.com