Asterion - gra inspirowana Borgesem [gameplay]

Asterion to gra inspirowana opowiadaniem J.L. Borgesa "Dom Asteriona". Jak udało się "zekranizować" ten niezwykły tekst o domu, który był zarazem całym wszechświatem?

Gameplay Asteriona można by określić jako połączenie gry akcji z survival horrorem. Rozpoczynamy rozgrywkę w wielkim budynku, za którego oknami widzimy przedziwne konstrukcje - połączone mostami budowle, unoszące się swobodnie w powietrzu. Podczas zwiedzania tego niezwykłego miejsca towarzyszy nam kobiecy głos, a sielankę przerywa pojawienie się niespodziewanego gościa. Mężczyzna w kapeluszu i świńskiej masce na twarzy nie ma przyjaznych zamiarów... i nie jest sam.

Tak zaczyna się przedziwna podróż-ucieczka, wiodąca przez coraz bardziej wyniszczony świat, labirynty, tunele i inne zaskakujące miejsca. Nie musimy tu niczego zabierać ani używać - po prostu idziemy przed siebie, od czasu do czasu walcząc z pojawiającymi się, zamaskowanymi mężczyznami. Jak zwykle nie rozpisuję się o oprawie audiowizualnej gry, ponieważ przygotowałem materiał wideo. Oto gameplay Asterion.

Asterion nie jest długim tytułem - godzina czasu wystarczy, aby go ukończyć. Jednak niezwykły klimat i zaskakujące zakończenie sprawiają, że warto zapoznać się z tą produkcją. Ponieważ jest ona darmowa, zachęcam do jej pobrania i spędzenia wieczoru w tym niezwykłym świecie. Aby przejść do strony pobierania, wystarczy kliknąć TUTAJ.